Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tady se dozvíte něco o velkých plemenech psů.Ještě před tím než se podíváme na psí plemena,tak bych vás chtěl varovat před tím,že se tu mohou objevit i střední plemena psů.Chtěl bych vás poprosit,aby jste mi kdyžtak napsali do komentářů nebo do návštěvní knihy,které plemeno velké i malé rasy mi tam chybí moc rád ho tam doplním moc děkuji.Pac a pusu váš Maxík :)

Velký švýcarský salašnický pes

Poměrně velký, masivně stavěný, přesto však harmonicky působící pes. Silná hlava, velikostí odpovídající tělu, čenich stejně dlouhý jako mozkovna. Oči středně velké, barvy lískového oříšku, uši trojúhelníkové, vysoko nasazené, středně velké. Krk středně dlouhý, bez laloku. Tělo s dlouhým, rovným hřbetem, hlubokým hrudníkem a dlouhou, zaoblenou zádí. Ocas dlouhý, silný, dosahující k hleznům. V klidu nesený dolů, při pohybu se zvedá vzhůru. Srst tvrdá, rovná. Zbarvení trikolorní, se základní černou barvou a symetricky rozloženými rezavými a bílými znaky.Klidné, vyrovnané plemeno, k lidem podobně přátelské jako bernský salašnický pes. Zároveň však je stále v pohotovosti, pokud jde o ochranu pána a rodiny. Příjemný a bezproblémový průvodce.Původně honácký a tažný pes, dnes většinou společník, hlídač a ochránce.

Ardenský bouvier


Pes je střední výšky a vypadá trochu přízemní. Rozměry se vyskytují v široké škále, nevelké druhy mohou mít výšku v kohoutku do 61 cm, váhu okolo 26 kg. Hlava je o nemnoho větší v poměru k tělu. Uši jsou velké a špičaté, vždy postavené směrem nahoru. Uši i ocas se nekupírují. Přední končetiny jsou rovné, zadní s malými zřetelnými úhly ve skloubení. Srst je střední délky.Je přítulný ke všem členům rodiny, ale k cizím je nedůvěřivý. Vyžaduje pravidelnou fyzickou námahu (zátěž).

Arežský brak (ariéžský krátkosrstý ohař)

Arežský brak je plemenem vyšlechtěným ve Francii v 19. století. Vznikl křížením španělského a italského braka. Ve 20. století bylo toto plemeno obnoveno, křížením se Saint-germainským a Francouzským brakem, což umožnilo Ariéžského braka poněkud odlehčit a přidat mu rychlost. Své pojmenování získal Ariéžský brak podle kraje, ve kterém byl vyšlechtěn.Arežský brak má v kohoutku 58 až 68 cm.Arežský brak je živý rozverný a odvážný, navíc velmi milý a roztomilý.
Při pravidelné výchově je to poslušný a spolehlivý pes, v domě bude dobrým společníkem. Zvláštní péči o srst nepotřebuje. Hodí se pro strážní a hlídací službu. Je to neúnavný pracovník, s důkladným hledáním, dobře si vede ve složitém a členitém terénu, někdy však na skot útočí.

Argentinská doga

http://www.allpet.cz/images/sklady/argentinska_doga_dogo_argentino_001_0.jpghttp://www.cz-pes.cz/atlas/dogo-argentino/dogo-argentino-02.jpg

Výška v kohoutku je 60 až 68 cm, váha 40 až 60 kg. Pes je atletické postavy s masitou lebkou, mohutnými čelistmi a silným čumákem. Srst je krátká, hladká, měkká a dlouhá zhruba 1,5 - 2 cm, plošně přiléhající k tělu, musí se lesknout.Pes váží 45 až 60 kg.
Fena váží 40 až 45 kg.
V celém světě je Argentinská doga vyhlášena jako dokonalý pes pro ochranu a strážní službu. Je velmi inteligentní, je však nutné ho vychovat. To je to nejdůležitější

Ariégeois

Lebka je z pohledu zepředu mírně klenutá, ne příliš široká, týlový výčnělek je pouze mírně vyznačen. Při pohledu ze shora je zadní část lebky zřetelně mírné lomená. Čelo je plné a stop jen mírně výrazný. Nos je černý, vyvinutý, chřípí má dobře otevřená. Nosní most je rovný nebo mírně klenutý, délka čenichu se rovná délce jeho lebky. Rty jsou těsné, dosti tenké, horní ret musí přesahovat dolní. Oči jsou dobře otevřené, hnědě zbarvené, oční víčka přiléhají, mají ostražitý a jasný výraz. Krk je dlouhý, spíše štíhlý, lehký a mírně klenutý. Záda jsou pevná , dobře stavěná a svalnatá, žebra dlouhá a mírně klenutá, hruď je také dlouhá, středně široká, spadá až k úrovni loktů. Ocas je dobře posazený, jemný na konci, je nesený vesele, v ostře šavlovitém stylu. Ramena má mírně šikmá, svalnatá, avšak bez tíhy, lokty jsou blízko u těla. Tlapky jsou podlouhle oválné, se štíhlými a těsnými prsty. Chůze je lehká, pružná, ohebná a přizpůsobivá.

Atlašský vlčák

Výška je 52 až 62 cm, váha okolo 25 kg. Pes je velice pohyblivý a aktivní, s dobře rozvinutým svalstvem. Srst je hrubá, v délce 6 cm, ochraňuje ho od jakéhokoliv počasí. Upřednostňuje se bílá barva, ale setkáváme se i s černou, černě-bílou, rezavou barvou srsti.Atlašského ovčáka je dobré chovat raději ve venkovském prostředí, ale jestli mu bude dána možnost projevit své pracovní schopnosti, může žít i ve městě.Kolem 25 kg.

Australská kelpie

Tvarem není moc velký. Je pevné konstituce, jeho kostra a svaly jsou velice dobře přizpůsobené pro dlouhotrvající běh. Hlava je pravidelných tvarů, úměrná. Lebeční část je vypouklá. Uši stojaté, trojúhelníkové. Lícní kosti jsou dobře rozvinuté. Čumák se zužuje k čenichu nosu. Hrudník je hluboký. Bedra jsou trochu vypouklá. Tělo šikmo nakloněné. Srst je krátká, hustá a přiléhající, na ocase s nevelkým závěsem. Zbarvení černé, černé s pálením, hnědé, hnědé s pálením, modré.
Okouzlující, chytrý pes, oddaný svému majiteli, zvyklý na delší pochody a rychlou práci.Srst je krátká, vydatně přiléhající, na ocase s nevelkým závěsem. Zbarvení černé, černé s pálením, hnědé, hnědé s pálením, modré.

Australský chrt

Australský chrt je silný pes s okrouhlými žebry a širokou hrudí. Hlavu má úzkou a dlouhou. Mandlové oči mají temné zabarvení. Uši tenké, stáhnuté dozadu. Končetiny jsou pevné a štíhlé. Ocas má tenký, dlouhý a velmi pružný. Australský chrt je inteligentní, hbitý a energický pes. Občas však bývá neposlušný, proto potřebuje být vychováván pevnou a rozhodnou rukou.
Chovat ho v domácích podmínkách se nedoporučuje. Byl by příliš agresivní a svými loveckými pudy nebezpečný. Australský chrt stejně jako ostatní chrti, potřebuje dostatek pravidelného pohybu a vhodné fyzické zátěže. Kromě přiměřené péče o srst nepotřebuje žádnou zvláštní péči. Australský chrt se průměrně dožívá 12 až 14 let.Lovecký pes, závodník a společník.

Australský ovčák

Australský ovčák je silný pes, úměrný vzrůstem. Má robustní postavu. Formát těla je obdélníkový, délka trupu lehce přesahuje kohoutkovou výšku. Hlava je vyvážených rozměrů, tlama je suchá s pevně přiléhajícími pysky. Čenich je v souladu s barvou srsti buď černý nebo hnědý. V kohoutku vysoký 46 až 58 cm, váhy 16 až 32 kg. Oči jsou mandlového tvaru, pohled je jasný. Barva očí může být hnědá, modrá, jantarová nebo mohou být oči dokonce dvoubarevné. Uši mohou být na hlavě nasazeny ze strany v různé výšce. Existují variety s lehce visícíma ušima až po postavené překlopené uši. Tvar uší je trojúhelníkový. Ocas je normální nebo vrozeně zkrácený.

Auvergneský ohař

Ariegský ovčák krátkosrstý má dobře přiléhající, krátkou a lesklou srst, na hlavě a uších je jemnější a hladší. Zbarvení je bledě oranžové srnčí, někdy hnědé, silně potečkované hnědými nebo srnčími či bílými skvrnami. Někteří psi jsou dokonce bílí, s hnědými nebo srnčími značkami. Ariegský ovčák krátkosrstý je odolný, poddajný a snadno cvičitelný pes, přizpůsobený všem druhům lovu.

Azavak, Azavažský chrt

Azavak je živý a pozorný pes, který si však zachovává odstup. Vůči cizím lidem je rezervovaný, někdy dokonce nepřístupný, avšak k lidem, které si k sobě pustí, umí být něžný a láskyplný.
Velice populární je u milovníků chrtů v mnohých zemích Evropy. Pro Azavaka je velmi důležité teplo, proto se velmi rádi choulí ať už k člověku, ale i mezi sebou. Nevynechají jedinou příležitost, aby se mohli vystavit paprskům slunce. K životu Azavak potřebuje především pohyb, neméně důležité je však pro něj i pohodlí! Vždy se snaží a vymyslí nějaký způsob, aby měli dostatečně měkké prostředí.

Balkánský honič

Balkánský honič má krátkou, hustou srst, dosti silné struktury, na celém těle dobře přiléhající, s vyvinutým podsrstím. Srst je o něco delší na zadní části stehen a na ocasu. Zbarvení je červené, od odstínů žlutočervené, až po rezavou, s černým pláštěm nebo sedlem. Bílé značky na hrudi, které v průměru nemají více než 2 cm, jsou povoleny.Balkánský honič je milý, přátelský a laskavý pes, se živým temperamentem. Je velice spolehlivý a často až pozoruhodně přilnavý.

Banjarský chrt

Banjarský chrt (Banjara Greyhound) je velký a svalnatý chrt, hladké srsti a ušlechtilých proporcí. Hlavu má dlouhou a úzkou hlavu, drženou dosti vysoko. Oči jsou mandlově tvarované a tmavě zbarvené. Uši jsou především pernaté, jsou nošené ploše u hlavy. Čenich má dlouhý a úzký. Nos je černý nebo zbarvený v závislosti na zbarvení srsti. Krk má dlouhý, silný a klenutý. Hruď je dosti hluboká. Tělo je od ramen až po ledviny v jedné úrovni. Přední končetiny jsou silné a rovné. Zadní končetiny jsou k tělu ve ztlumeném zahnutí. Tlapky má dosti velké a především pernaté. Ocas je také dosti pernatý, je nošený v mírném zatočení. Chůze i pohyb jsou rychlé a hbité.

 Barzoj - Ruský chrt

http://www.netspace.sk/chrty/webs/vystavy/2005/euro%20dog%202005/barzoj%204.jpg

Existuje přibližně 20 plemen chrtů: Grejhaund, Rirhaund, Saljuki, sSjuki, Afgán, Afgánský původní chrt, Jižní ruský chrt, Ruský psí chrt, Tazy a další. Tito psi jsou suché tělesné konstituce, s lehkou kostrou, nádhernými tvary, dlouhým ostrým čumákem, úzkou a hlubokou hrudí, silně vtaženým břichem a dlouhými tenkými a pevnými nohami – ztělesňují krásu, půvab, ladnost a eleganci. V současných podmínkách se chrti rozmnožují všemi směry, avšak k honu se již v USA, Kanadě, Španělsku, Rusku a v jiných zemích nepoužívají, neboť jsou známí především jako sportovně společenští psi. V mnoha zemích Evropy a Ameriky a také v Austrálii se chrti zúčastňují závodu v běhu za umělým zajícem. Honit se s chrty je obyčejně vrchol, proto se využívá najednou chov dvou až tří psů. V běžném každodenním životě má Barzoj tichý a vyvážený charakter. Při hraní je však nájednou vzrušený. Má ostrý pohled, který vidí velmi daleko. Jeho reakce jsou prudké. Tito ušlechtilí psi si stále udržují svoji důstojnost a nezávislost.

Bavorský barvář

Bavorský barvář je celkově vyvážený, poněkud lehčí, velmi mobilní a svalnatý, středně velký pes. Jeho tělo o trochu delší, než vysoké, ve své zadní části je mírně delší, postavené na ne příliš dlouhých nohách. Hlava je nesena v úrovni nebo mírně výše, ocas je nošený v linii nebo mírně svažující se dolů. Bavorský barvář potřebuje dostatek pravidelného pohybu a dlouhé procházky. Nezapomínejte jeho srst alespoň jednou týdně kartáčovat a občas mu kontrolovat a čistit ouška a zvukovod. Jinak nepotřebuje žádnou zvláštní péči.

Beauceron

Beauceron je pes s důvěřivým pohledem, bez známek strachu. Jeho výraz je upřímný, nikdy nesmí být zlý ani nedůvěřivý.
Povaha beaucerona je rozvážná a hrdá. Jinak je inteligentní, energický, velmi vytrvalý a neúnavný.
Odolný vůči výkyvům počasí, schopný podávat dobré výkony za jakýchkoli podmínek. Na podněty reaguje okamžitě a je velmi ostražitý. Pes univerzálních schopností, díky nimž bývá přirovnáván k německému ovčákovi. Je častým soutěžícím psích výstav. Je to klasický pracovní pes.

Bedlington terier

Navzdory křehkému zjevu je to pravý teriér: temperamentní, aktivní a dokonce ostrý. Stále v něm dřímou lovecké instinkty. Pánovi velmi oddaný, přítulný a mazlivý společník a prvotřídní hlídač. Snadno se učí a na rozdíl od mnoha svých příbuzných nevyhledává konflikty s jinými psy. V bytě je to něžná, milující a nádherná bytost, oddaný a laskavý přítel, dětmi zbožňován, je velmi přítulný a šikovný s bystrými reakcemi. Lehce se cvičí. Libuje si v delších procházkách bez vodítka.Vyžaduje každodenní rozčesávání speciálním hrubým kartáčem nebo hřebenem, zhruba každé tři měsíce srst upravit stříháním, koupání není nutné, neboť to poškozuje srst.

Belgický ohař

Belgický ohař (Belgian Shorthaired Pointer) je živý, rozverný a odvážný pes, který je zároveň milý i roztomilý. Je nadaný, chytrý a velmi lehce se cvičí. Má vrozené lovecké sklony a instinkty. Nedostatky ve své rychlosti plně kompenzuje vytrvalostí, houževnatostí, silou a rozvahou.Belgický ohař (Belgian Shorthaired Pointer) má krátkou, jemnou a hustou srst. Zbarvení je bílé, s velkými hnědými skvrnami.

Belgický ovčák -Malinois

V délce, směru růstu a tvaru je kritériem pro určení varianty plemene. U všech variant je srst bohatá, hustá, s vlnatou, dobře chránící podsadou.Belgičtí ovčáci jsou známí jako spolehliví služební psi a ochránciBelgický ovčák byl vyšlechtěn ke konci 19.století v Belgii křížením ovčáků různých barev a velikostí. V roce 1891 byl v Bruselu založen „Klub milovníků belgických ovčáků.

Bernský salašnický pes

Vyšší střední pes mohutné stavby těla, výška v kohoutku je 58 až 70 cm, hmotnost okolo 45 kg. Pevná kostra je tělo obdélníkového formátu (9:10), má rovný hřbet a hluboký hrudník, dosahující alespoň k loktům. Hlava se značí silnou lebkou a středně dlouhým čumákem. Přechod od čela k čumáku je hluboký. Oči tmavé, mandlového tvaru, uši středně velké, vysoko nasazené, trojúhelníkové. Ocas dlouhý, sahající až pod hlezna, bohatě osrstěný. Nemusí být ohnutý nebo zatočený na záda. Tlapy jsou krátké a kompaktní. Srst volná, docela dlouhá, může být mírně zvlněná. Zbarvení černé s rezavým nádechem (na šíji, nad očima, tlapách a hrudi) s bílými znaky.
Velice nádherný a chytrý pes, s charakterem budoucího dříče. Povaha odpovídá ušlechtilému zevnějšku, je tichá, klidná, jemná, k pánovi a jeho rodině velmi přátelská a oddaná, k cizím spíše uzavřená. Veškerá výchova musí probíhat bez sebemenšího náznaku hrubosti, jinak se pes stává plachým. Někdy je chován i jako příjemný společník. Na celém světě získal popularitu jako nádherný výstavní i domácí pes, oddaný přítel a miláček rodiny. Dobře se snáší s dalšími domácími zvířaty. Klidný, dobromyslný a vlídný pes. Je sebejistý, nebojácný, přátelský ke všemu živému. Přesto z něj lze vychovat i dobrého hlídače.
Měl by být celoročně ubytován venku, neboť potřebuje dostatek prostoru. Jeho výchova není náročná.Srst je hustá, volná, celkem dlouhá, většinou mírně zvlněná. Zbarvení černé s rezavým nádechem (na šíji, nad očima, tlapách a hrudi) s bílými znaky.

Billy

http://www.ladoppietta.it/immagini/canidacaccia/billy.JPGhttp://www.agraria.org/cani/billy.jpg

Billy je silný a elegantní pes, vyznačuje se především svým neobyčejným zbarvením: má limonádově oranžové skvrny na bílém podkladě. Výška v kohoutku je 58 až 70 cm, hmotnost 25 až 30 kg. Hlava je přiměřená, s plochýma ušima, stočenýma na koncích. Oči jsou otevřené, ostražité, tmavě hnědé nebo černé barvy. Ocas je silný a dlouhý. Čenich nosu má velký a černý. Srst je krátká a hladká, hrubá na dotek. Zbarvení: čistě bílé, kávově-bílé nebo bílé s limonádovými či oranžovými skvrnami.Billy je vnímavý a bystrý pes, se silným loveckým instinktem. Dobře vychází s dětmi a dospělými. Jako miláček rodiny je naprosto spokojený, občas mu však neuškodí si s ostatními psy smečky trochu zazápasit.

Bílý švýcarský ovčák

http://www.cz-pes.cz/atlas/bily_ovcak/ovcak2.jpghttp://www.ckrumlov.cz/obr/aktual/region/12452.jpg

Bílý švýcarský ovčák (Berger Blanc Suisse, White Swiss Shepherd Dog) je bdělý, živý a pozorný pes, směrem k cizím lidem je někdy mírně rezervovaný, nikdy však není bojácný, nervózní nebo agresivní. Bílý švýcarský ovčák (Berger Blanc Suisse, White Swiss Shepherd Dog) má dlouhou a hustou srst, která je dobře přiléhající. Má buď dvojitou srst nebo dlouhou dvojitou srst. Hustá podsada má tvrdé, rovné a ochranné chlupy. Čumák, uši a přední strana končetin jsou pokryté kratší srstí. Na krku a zadní části končetin je srst mírně delší. Mírně zvlněná a tvrdá srst je dovolená. Zbarvení je bílé. Bílý švýcarský ovčák (Berger Blanc Suisse, White Swiss Shepherd Dog) se průměrně dožívá 12 let.Bílý švýcarský ovčák (Berger Blanc Suisse, White Swiss Shepherd Dog) má dlouhou a hustou srst, která je dobře přiléhající. Má buď dvojitou srst nebo dlouhou dvojitou srst. Hustá podsada má tvrdé, rovné a ochranné chlupy. Čumák, uši a přední strana končetin jsou pokryté kratší srstí. Na krku a zadní části končetin je srst mírně delší. Mírně zvlněná a tvrdá srst je dovolená. Zbarvení je bílé.

Bloodhound

Bloodhound je velmi klidný a rozvážný pes, který je ke všemu živému mimořádně přátelský. Miluje lidi a nemá v sobě ani stopu agresivity. Zároveň je však poněkud svéhlavý a neprojevuje příliš velkou ochotu podřídit se výcviku, někdy je dokonce nutné na něj zvýšit hlas. Bloodhounda můžeme vidět na výstavách, ale také ve filmech, kde je velice populární. Je laskavý, něžný a má moc rád děti. Pokud už jednou ke hlubokému přátelství mezi Bloodhoundem a jeho pánem dojde, bývá to přátelství na celý život. Potřebuje aktivní a volné procházky.Každodenně se doporučuje srst pročesávat speciální rukavicí. Je třeba mu často prohlížet uši, neboť má sklony k zánětům.

Bordeauxská doga

Bordeauxská doga je silný a mohutný pes dogovitého typu, ne příliš vysoký, avšak harmonického vzezření. Výška v kohoutku je 58 až 68 cm, váha více než 40 kg u fen, u psů od 50 kg. Tělo je dobře stavěné, svalnaté. Velmi mohutná hranatá hlava, se zkrácenou čenichovou partií, je pokrytá symetrickými vráskami. Přechod od čela ke krátkému čumáku je zřetelný. Má mimořádně silné žvýkací svaly a čelisti. Krk je mohutný, s mnohočetnými vráskami. Menší visící uši přiléhají k lícím. Ocas velmi silný, v klidu svislý, dosahuje ke kloubům, při vzrušení se zvedá. Končetiny jsou rovné, svalnaté, s odpovídajícími tlapami. Na čumáku může být černá nebo hnědá maska, zbarvení závisí na pigmentaci čenichu, nosu a očí (černé nebo při hnědé masce – světlé). Zbarvení je obvykle jednobarevné červené a její barevné odstíny. Přípustná, leč nežádoucí, je bílé zbarvení na hrudi a na prvních článcích prstů. Srst je jemná a krátká, měkká.

Irský vlkodav

Popis: Největší pes světa, mohutný a svalnatý, ale nepostrádající eleganci chrtů. Hlava dlouhá, lebka nepříliš široká, čenich dlouhý a mírně zašpičatělý. Oči tmavé, laskavého výrazu. Uši malé, složené dozadu. Krk delší, velmi silný a svalnatý, klenutý, bez laloku. Tělo s hlubokým hrudníkem, širokými prsy, delším hřbetem a klenutými bedry. Končetiny silné, rovné, svalnaté, tlapy velké a kulaté. Ocas dlouhý, přiměřeně silný, lehce zahnutý. Srst drsná a tvrdá, o něco delší nad očima a na Charakteristika: Klidný, vyrovnaný a trpělivý pes nevtíravých způsobů. K lidem je vlídný, k dětem přátelský, pánovi je hluboce oddán. Jeho výchova není obtížná.spodní čelisti. Zbarvení: nejčastěji šedé, též plavé, červené, černé, čistě bílé, žíhané.

Chodský pes

Popis: Středně velký dlouhosrstý ovčák. Hlava s plochou lebkou, s čenichem o něco kratším než mozkovna a vyznačeným stopem. Oči středně velké, mandlové, tmavohnědé. Uši krátké, vysoko nasazené, vzpřímené, kryté delší hustou srstí. Krk ladně nesený, pružný. Tělo obdélníkového rámce, s oválným, k loktům sahajícím hrudníkem, rovným pevným hřbetem, krátkými bedry a vtaženým břichem. Končetiny rovné, silné, dobře osvalené. Ocas dosahuje k hleznům, bohatě osrstěný, při vzrušení se zvedá nad úroveň hřbetu. Srst dlouhá s výjimkou obličejové partie, hran ušních boltců a předních stran končetin. Zbarvení: černo-tříslové (black and tan).

Charakteristika: Temperamentní, aktivní, ne však zbrklý. Snadno cvičitelný a dobře ovladatelný pes. Vyniká otužilostí a nenáročností.

Hovawart

Vyrovnaný, spíše klidnější, přitom však velmi pohyblivý, vytrvalý a bystrý pes. Spolehlivý uvnitř rodiny, nedůvěřivý vůči cizím. Výborný obranář i stopař.: Všestranné pracovní plemeno, schopné skládat běžné zkoušky z výkonu. Rozený hlídač, spolehlivý ochránce, dobrý pes rodinný.Popis: Středně velký, silný a zároveň elegantní dlouhosrstý pracovní pes. Hlava úměrná k tělu, nosní hřbet a mozkovna stejně dlouhé. Trojúhelníkové uši daleko od sebe, dosahují ke spodní čelisti. Obdélníkové tělo s rovným a pevným hřbetem a mírně spáditou zádí, hlubokým a silným hrudníkem. Ocas bohatě osrstěný, nesený podle nálady nad hřbetem nebo svěšený. Srst nápadně krásná a dlouhá, mírně zvlněná, v barvě zlaté, černé s pálením nebo (vzácně) celočerné.

Italský spinone

Popis: Větší a statný, přitom však harmonicky stavěný hrubosrstý ohař kvadratického rámce. Hlava delší, úzká, s masivním čenichem a mírně převislými pysky. Oči velké, zakulacené, s výrazným obočím. Uši svislé, trojúhelníkové, u nasazení širší, dole zaoblené. Krk středně dlouhý, mohutný a svalnatý. Tělo čtvercového formátu, s prostorným, klenutým a hlubokým hrudníkem, pevným a rovným hřbetem a mírně vtaženým břichem. Končetiny rovné, rovnoběžné a svalnaté, s kartáčovitou srstí na zadní straně. Ocas nasazen jako pokračování zádě, silný, krácený na 15 - 25 cm, nesený dolů nebo vodorovně. Srst tvrdá, hustá, lehce zkadeřená, na tvářích tvoří vous. Zbarvení: Bílé, bílé s oranžovými nebo hnědými znaky, oranžově nebo hnědě stříkané, grošované, s hnědými znaky nebo bez nich.Charakteristika: Velmi dobromyslný, klidný a spíše pomalejší pes s vzezřením bručouna, přesto však veselý a hravý. Je velmi inteligentní a ochotně se učí. Vyniká neúnavností a má vynikající lovecké vlastnosti.

Faraónský chrt

Popis: Středně velký chrtovitý pes, ušlechtilý a elegantní. Hlava klínovitého tvaru. Mozkovna dlouhá a suchá, čenichová partie o něco delší. Nos masového zbarvení. Oválné oči jantarové barvy. Uši velké a jemné, při vzrušení vzpřímené. Tělo mírně obdélníkového rámce. Rovný hřbet, záď se směrem k ocasu mírně svažuje. Dobře klenutá žebra, mírně vtažené břicho. Ocas středně vysoko nasazený, směrem ke špičce se zužuje. V klidu svěšený dosahuje až pod hlezna, při pohybu nesený ve výšce a mírně zatočený. Srst hustá, krátká a lesklá. Zbarvení: sytě tříslové s bílými znaky.Rychlý, pohyblivý a pozorný pes. K cizím je jako všichni chrti odtažitý, v kruhu rodiny však dokáže být velmi milý. Zvláštností plemene je pozoruhodná škála hlasových projevů.

Dobrman

Popis: Vyšší střední, mimořádně elegantní pes hrdého držení těla, silný a svalnatý. Úzká hlava klínovitého tvaru, s vysoko nasazenýma zavěšenýma ušima, přiléhajícíma k lícím. Krk dlouhý, líbivě klenutý, hřbet krátký a pevný. Ocas vysoko nasazený a nakrátko kupírovaný. Srst krátká, hustá a hladká. Zbarvení: černé, vzácněji tmavě hnědé, či dokonce modré s pálením. : Velmi energický, živý a pozorný pes, reagující na sebemenší podnět. Správně vychovaný dobrman je sice temperamentní, ale zároveň dobře ovladatelný, poslušný a neagresivní. Svěřené úkoly vykonává s velkou chutí.Dobrman potřebuje hodně volného pohybu. Ten mu však lze v našich podmínkách hustého osídlení a zazvěření poskytnout jen v případě, že bude dokonale poslušný, čehož docílí jen zkušený kynolog..

Dalmatin

Středně velký silný pes elegantní a harmonické tělesné stavby. Hlava přiměřené velikosti, s dlouhým, silným, ne však špičatým čenichem. Oči středně velké, kulaté, jasné, u černě tečkovaných tmavé, u hnědě tečkovaných hnědé až jantarové. Uši vysoko a široko nasazené, středně velké, přiléhající k hlavě, zaoblené. Krk delší, klenutý, bez laloku. Tělo obdélníkového formátu, s hlubokým prostorným hrudníkem, dobře klenutými žebry, rovným hřbetem a výrazně osvalenou bederní partií. Končetiny rovné, se silnými kostmi, suše osvalené. Ocas silný a postupně se zužující, dosahující až k hleznům, níže nasazený. Srst krátká, tvrdá, hustá, hladká a lesklá. Zbarvení: bílé s černými nebo hnědými tečkami.Nápadný, silný a ladný pes přiměřeně živého temperamentu. Přátelský k lidem, snášenlivý vůči domácím zvířatům. Chápavý, inteligentní a učenlivý.

Irský setr

Velký, nápadně elegantní a ušlechtilý pes s mírným výrazem. Hlava dlouhá a suchá, ne však úzká, s hlubokým a takřka kvadratickým čenichem. Oči hnědé. Uši středně velké, jemné, nasazené nízko a vzadu, s dlouhou, hedvábnou srstí. Krk lehce klenutý, středně dlouhý a silný, bez laloku. Tělo s co nejhlubším, vepředu užším hrudníkem a dobře klenutými žebry, poskytujícími dostatek prostoru pro plíce. Končetiny rovné, svalnaté, s malými tlapkami. Ocas středně dlouhý, nízko nasazený, nesený v rovině hřbetu nebo níže, s " vlajkou". Srst dlouhá, hladká, přiléhavá, krátká jen na hlavě a na předních stranách končetin. Zbarvení: sytě zlatě kaštanové, bez stopy černé. Červeno - bílý irský setr je dnes považován za samostatné plemeno a má bílou základní barvu s jasně ohraničenými červenými skvrnami.Potřebuje extrémně mnoho pohybu. Zvládnout jeho temperamentní povahu není snadné, proto je třeba ho od útlého mládí podrobovat důsledné výchově. Srst je nutno pravidelně pročesávat.

Landseer

Velký, silný pes harmonických proporcí, výrazně obdélníkového tělesného rámce. Hlava široká a masivní, s hlouběji uloženýma mandlovýma očima. Trojúhelníkové středně velké uši se zaoblenou špičkou. Délka trupu se rovná dvěma délkám hlavy. Hluboký, prostorný, výrazně klenutý hrudník. Ocas silný, dosahující nejdále k hleznům, bohatě osrstěný. V klidu směřuje dolů s mírným zahnutím na konci, při pohybu vodorovný. Srst s výjimkou hlavy dlouhá, hustá a jemná v bílé barvě s černými plotnami.Vždy byl chován méně běžně než novofundlandský pes. Jeho počty u nás se pohybují v desítkách. Vyžaduje pravidelné kartáčování. Měl by být celoročně umístěn venku. Miluje vodu.

Leonberger

Velký, silný a mohutný pes lvího vzezření, obdélníkového tělesného rámce. Hlava hluboká, bez vrásek, hrdě vztyčená. Čenich hluboký, nevybíhající do špičky. Uši vysoko nasazené, spadající. Středně velké hnědé oči s typickým dobromyslným výrazem. Končetiny ne příliš vysoké, svalnaté, rovné, se silnými kostmi. Hluboký hrudní koš, rovný hřbet, silná bedra. Ocas bohatě osrstěný, vždy zpola spuštěný. Srst dlouhá, bohatá, ale nechávající vyniknout tělesné tvary. Typické zlatožluté lví zbarvení s černou maskou.Tento mimořádně velký pes potřebuje hodně kvalitní potravy a dostatečný prostor. Měl by být celoročně ubytován na zahradě. Vzhledem k hmotnosti leonbergera se u něj dosti často setkáváme s dysplazií kyčelních kloubů a případní zájemci by si proto měli brát štěně jen z chovu, který touto chorobou nebyl zasažen.Dobře hlídá i rozlehlé pozemky a objekty, výborný společník.

Mastif

Velký a těžký pes (nejtěžší plemeno světa) mohutné stavby těla. Hlava větší, široká, kvadratická, velmi hluboká, s kratším čenichem. Na čele se při pozornosti tvoří vrásky. Uši malé, přiléhající k lícím. Hřbet široký, hrudník široký a hluboký. Končetiny se silnými kostmi, svalnaté. Ocas vysoko nasazený, dosahující k hleznům, nesmí být nesen nad horizontální linií. Srst krátká a přiléhavá, meruňkové, stříbřitě hnědé, jelení nebo tmavě hnědé žíhané barvy. Mimořádně náročné plemeno na potravu, prostor i fyzické dispozice majitele. Vyžaduje citlivý a trpělivý přístup, výcvik probíhá pomalu a s obtížemi.Vzácnější plemeno.

Münsterlandský ohař velký

Střední či větší elegantní pes. Hlava ušlechtilá, suchá, mírně klenutá, se silným a dlouhým čenichem. Oči tmavohnědé, případně oříškové. Uši široké, vysoko nasazené, s dlouhou, roztřepenou srst. Krk středně dlouhý, svalnatý, mírně klenutý. Tělo s hlubokým, prostorným, ne však sudovitým hrudníkem a středně dlouhým, pevným hřbetem. Končetiny hrudní rovné s praporci, pánevní s "kalhotkami". Ocas středně dlouhý, s dlouhou vlajkou, nesený rovně, na konci může být mírně zahnutý. Srst: dlouhá, hustá, hladká, nezkadeřená. Zbarvení: černo-bílé. Pohyblivý, živý, ale nikoliv nervózní lovecký pes. Snadno cvičitelný, přizpůsobivý, vlídný k dětem, veselý a přátelský.Možná záměna: S německým dlouhosrstým ohařem, od něhož se odlišuje černobílou barvou.

Neapolský mastin

Poměrně velký, těžký pes obdélníkového formátu. Mohutná krátká hlava s krátkou čenichovou partií a množstvím vrásek. Oči mírně zapadlé, malé uši trojúhelníkového tvaru. Trup silný, hrudník hluboký, břicho mírně vtažené. Ocas silný, dosahující jen ke kolenům. Volná kůže po celém těle, pokrytá krátkou, hrubou a tvrdou srstí. Zbarvení: Většinou šedé, ale také černé, hnědé, jelení.Vyžaduje velmi důslednou výchovu, socializaci na lidi i na zvířata od útlého mládí. Není náročný na pohyb, ale na množství potravy i na prostor. Není to rodinný pes, hodí se jen pro zkušené kynology.Výskyt: Dříve vzácný, v posledních letech získal mezi našimi příznivci velkých psů velkou oblibu

Německá doga

Nápadně velký, přitom elegantní a ušlechtilý pes. Hlava protáhlá a úzká, jemně modelovaná, tzv. "cihlového" tvaru. Dnes již pouze nekupírované uši vysoko nasazené, přiléhající k lícím. Hřbet krátký a silný, hrudník klenutý až k loktům. Srst krátká, přiléhající a hustá. Barva žlutá, žíhaná, skvrnitá, černá, modrá.Vzhledem k tělesným rozměrům je doga mimořádně náročná na množství, ale především, zvláště v době vývoje, kvalitu potravy. Držení tak velkého psa předpokládá i dostatečné prostorové možnosti a fyzický fond majitele. Poměrně pozdě dospívá a dožívá se v průměru jen 8 - 10 let věku.Snad od dob svého vzniku si trvale udržuje poměrně velký okruh příznivců.

Pointr

Velmi elegantní, harmonicky stavěný hladkosrstý ohař. Hlava se středně velkou mozkovnou a stejně dlouhým čenichem, s výrazným stopem a prohnutým nosním hřbetem. Oči středně velké, hnědé, ani vystupující, ani zapadlé. Uši vysoko nasazené, zavěšené, přiléhající k hlavě. Krk dlouhý, svalnatý, mírně klenutý, bez laloku. Tělo téměř kvadratické, s hlubokým hrudníkem, sahajícím po lokty, silným a krátkým hřbetem, postupně se svažujícím. Končetiny rovné, pevné, zvláště pánevní mohutně osvalené, s oválnými tlapami. Ocas středně dlouhý, postupně se zužující, nesený v horizontální rovině. Srst krátká, hladká a lesklá. Zbarvení: žluto-bílé, oranžovo-bílé, hnědo-bílé, černo-bílé, též jedno a trojbarevné.: Ušlechtilý, inteligentní a jemný pes, poddajný a snadno cvičitelný. Uchoval si vynikající lovecké vlastnosti: při práci je rychlý, neúnavný, vyniká skvělým čichem a dokonalým stylem s pevným vystavováním.Lovecký pes, v cizině často chovaný jen jako společník.

Rotvajler

http://rtw-cindy.wbs.cz/foto_021.jpghttp://www.cobaki.narod.ru/porodi/rotveiler2.jpg

Spíše větší, velmi silný a svalnatý pes, ani těžkopádný, ani lehký. Středně dlouhá široká hlava se středně velkýma a převislýma ušima trojúhelníkového tvaru. Tmavě hnědé středně velké oči mandlového tvaru. Hřbet rovný a silný, zakulacená záď s nakrátko kupírovaným ocasem. Srst ne úplně krátká, hrubá a hustá. Barva vždy černá s pálením.Rotvajler potřebuje důslednou výchovu a výcvik, protože inklinuje k zaujmutí dominantního postavení. Hodí se pouze pro zkušené a fyzicky zdatné kynology. Špatně snáší velká vedra, v tu dobu by měl být ponechán v klidu ve stínu.
Pracovní plemeno, bez problémů schopné služebního výcviku. Vynikající obranář, hlídač a průvodce.

Skotský jelení pes

Velký hrubosrstý chrt, stavbou těla se podobající grejhaundovi. Hlava dlouhá, s plochou mozkovnou, na čenichu je knír a bradka. Oči tmavé, kulaté, s měkkým výrazem. Uši vysoko nasazené, dozadu složené, při vzrušení se zvedají na hlavu, ale nikdy nejsou úplně vztyčené. Krk silný, přiměřeně dlouhý, bez laloku. Končetiny rovné, dlouhé, s oválnými kostmi a kostnatými tlapami. Tělo s hlubokým hrudníkem, který nesmí být úzký, bedra dobře klenutá, spadající směrem k ocasu. Ocas dlouhý, dosahující téměř k zemi, u kořene silný, postupně se zužující, při pohybu zahnutý. Srst hustá, ježatá a drsná. Zbarvení: šedé, žluté, pískově červené, hnědočervené, žíhané.Klidný, mírný a snášenlivý pes vznešeného chování. Velmi inteligentní, snadno se vychovává. Mimořádně věrný a oddaný jednomu pánovi.

Skotský ovčák - kolie

Velmi atraktivní středně velký pes obdélníkového formátu, s mimořádně bohatou srstí. Dlouhá, úzká, klínovitá hlava. Oči středně velké, mandlového tvaru, psu dodávají milý výraz. Uši malé, polovztyčené, jejich vrchní třetina je překlopená dolů. Ocas dlouhý a bohatě osrstěný. V klidu nesen zavěšený a na konci zahnutý, při vzrušení se může zdvihnout nejvýše do linie hřbetu. Srst velmi dlouhá a hustá, na omak drsná, v obličeji a uvnitř uší krátká. Zbarvení: zlatobílé, trikolor a blue merle.Povaha kolie je velmi citlivá, proto je nutno volit jemný přístup (který však nevylučuje důslednost), bez náznaků hrubosti. Kolie je poměrně náročná na péči o srst. Je nutno ji denně kartáčovat. Lze ji držet i v bytě (i když celodenní pobyt venku prospívá její srsti víc), ale v období línání je nutno počítat přinejmenším s každodenním luxováním vypadávajících chlupů.Kynologická stálice, i když dnes trochu na ústupu.

Slovenský čuvač

Velký statný pes silných kostí, s hustou a huňatou bílou srstí. Lebka silná, středně dlouhá, s vysoko nasazenýma kratšíma ušima ve tvaru V. Hrudník hluboký, hřbet rovný, záď silná, mírně spáditá. Ocas níže nasazený, v klidu svislý, při běhu nesený v oblouku nad bedry. Srst hustá, u psů tvoří kolem krku nápadnou hřívu, krátká jen na končetinách a na ocase. Zbarvení: bílé, pokud možno bez jakéhokoliv nádechu.Sebevědomý a klidný, přitom však velmi bystrý a v případě potřeby razantní pes. Spíše uzavřené povahy, k cizím krajně nedůvěřivý, někdy až agresivní, pánovi velmi oddaný a věrný.Možná záměna: S kuvaszem, který má poněkud zvlněnou srst, s podhalaňským pasteveckým psem, jenž je v průměru o 5 cm vyšší, má kratší a širší čenich a šikmo nasazené oči. S maremmansko-abruzským pasteveckým psem, který je vyšší, mohutnější a mívá nažloutlý odstín. Tyto malé rozdíly jsou však patrné pouze při přímém srovnání a svědčí o tom, že rozdělení do tří samostatných plemen bylo víceméně umělé.

Slovenský hrubosrstý ohař

Větší hrubosrstý ohař mírně obdélníkového formátu. Hlava dlouhá, suchá, bez záhybů, s lebkou obdélníkového tvaru, výraznými nadočnicovými oblouky a dostatečně hlubokým a širokým čenichem, jenž je stejně dlouhý jako lebka. Oči mandlového tvaru, jantarové barvy (u štěňat modré), inteligentního výrazu. Uši přiměřeně dlouhé, přiléhající, zakulacené. Krk středně dlouhý, vysoko nasazený, suchý, bez záhybů. Tělo s rovným, středně dlouhým a mírně spáditým hřbetem, dostatečně dlouhým a hlubokým hrudníkem, dosahujícím až k loktům, a mírně vtaženým břichem. Končetiny rovné, dobře osvalené. Ocas výše nasazený, středně silný, v pohybu nesený vodorovně, kupíruje se na polovinu délky. Srst tvrdá, rovná, přiléhající, na čenichu delší a měkčí, tvoří zde "vous", výrazná také na obočí. Zbarvení: šedé, případně s většími či menšími plochami nebo se stříkáním.Temperamentní, vytrvalý, přitom díky hrubé srsti také velmi odolný pracovní pes, schopný všestranných výkonů v poli, v lese i ve vodě. Inteligentní, snadno cvičitelný a ovladatelný.

Tosa inu

Spíše větší, mohutný pes obélníkové tělesné stavby. Široká hlava s krátkým, tupým čenichem. Uši malé, tenké, dosahují k lícím. Hřbet rovný a pevný s širokým hrudníkem. Ocas vysoko nasazený, postupně se zužující, dosahující k hleznům. Srst krátká, hustá a tvrdá, hnědočervené barvy.Vyžaduje důslednou socializaci od útlého mládí a dobrou výchovu. Problémy bývají ve vztahu k jiným psům i k domácím zvířatům. Hodí se výhradně pro zkušené kynology, v jejichž rukou se z něj může stát milý a poslušný pes. V některých zemích byl chov tosy coby bojového psa zakázán.Dříve (a ilegálně možná dodnes) byla tosa používána k zápasům. Dnes společenský, strážní a ochranný, ne však rodinný pes.

Výmarský ohař krátkosrstý

Větší silný ohař ojedinělé modré barvy. Hlava úměrná k tělu, suchá, s dlouhou a hranatou čenichovou partií a převislými pysky. Oči jantarové barvy, u štěňat jasně modré. Uši široké, dlouhé, dosahující až k ústnímu koutku, na konci zaoblené. Tělo s pevným, svalnatým, o něco delším, rovným hřbetem, mohutnou, ale nepříliš širokou hrudí, dosahující k loktům. Končetiny vysoké, nepříliš široce postavené, rovné, šlachovité. Ocas nasazen níže, pod linií zad, tenčí, kupíruje se na 4 - 4,5 cm. Srst: krátká, silná, hustá, většinou bez podsady.Silný a uměřeně temperamentní ohař pracovního typu, rychlý a vytrvalý. Je ostřejší než většina ostatních ohařů. Vyniká inteligencí a dobře se cvičí.Všestranný lovecký pes. Výborný hlídač, v cizině užívaný i k práci v ozbrojených složkách. Stále častěji držený jen jako společník.

Labradorský retrívr

Středně velký, ale masivní a silný hladkosrstý pes. Hlava se širokou lebkou, výrazným stopem, dobře modelovaná, se středně dlouhým, nikdy špičatým čenichem. Oči hnědé, s inteligentním a dobráckým pohledem. Uši středně velké, nasazené vzadu a zeširoka. Krk silný a suchý. Končetiny silnější, rovné, dobře osvalené. Tělo s rovným hřbetem, širokým a hlubokým hrudníkem, silnou a krátkou zádí. Ocas silný, kulatý, tzv. vydří. Srst krátká, hustá, odolná vůči nepřízni počasí i vodě. Zbarvení: černé, žluté nebo játrově hnědé.Mimořádně přizpůsobivý, vyrovnaný a inteligentní pes, který se za všech okolností snaží zavděčit pánovi. Přiměřeně temperamentní, ale ne bezhlavě živý. Má rád lidi, je důvěřivý a neagresivní.Miluje vodu a koupání. Není dobrým hlídačem. Pokud nemá dost pohybu, inklinuje k obezitě.


Zlatý retrívr

http://www.bestbaron.cz/baron/b01p599.jpghttp://www.celysvet.cz/foto/zlaty-retrivr_25.jpghttp://www.cz-pes.cz/atlas/zlaty-retriever/retriever1.jpg
Zlatý retrívr je plemeno psů vyšlechtěné ve Velké Británii a řazené mezi retrívry. Zlatý retrívr je obecně klidný, přátelský a vyhledávající společnost lidí a jiných psů pro své rozpustilé hry, které ho baví v každém věku. Má dobré plavecké schopnosti a hustou nepromokavou srst, což je plně využito při lovu kachen či jiného vodního ptactva. Jedná se o psa, který se vyznačuje velkou ochotou pomáhat lidem, a proto se také využívá jako canisterapeutický a asistenční pes.Nelze jednoznačně určit, jaké povahové vlastnosti bude mít váš pes. Tím, že je to zlatý retrívr, má jisté předpoklady, ale hodně záleží na tom, jak prožil socializační fázi svého života, kterou částečně prožívá u chovatele a částečně u nového majitele, ale tímto se zabývá etologie psů. Předpoklady u Zlatého retrívra jsou učenlivost, hravost, ochota pomáhat, přátelskost a laskavost.Svou aktivitou jsou předurčeni pro spoustu činností. Stále jsou bráni na lov jako přinašeči, protože jsou ochotni najít mrtvou nebo raněnou zvěř a nesníst ji. Ale zároveň jsou vhodnými domácími mazlíčky.Mají vyrovnanou povahu, a tak se používají jako terapeutičtí či asistenční psi. Při těchto činnostech bývají nejšťastnější, protože jejich charakteristickými vlastnosti jsou kladný vztah k lidem a ochota pomáhat jim. Zlatí retrívři se také používají jako hledači drog. Účastní se různých soutěží jako agility, flyball, dog trekking, coursingu, výstav a dalších.

Německý ovčák


Německý ovčák je plemeno služebních psů.
Středně velký pes obdélníkového rámce, silný, energický a dobře svalnatý. Pohlavní rozlišení je zřetelné: psi jsou mohutnější, než feny. Mírně protaženého typu s dobře vyvinutými svaly. Hlava menší, úměrně posazená k tělu, klínovitého tvaru, čenich silný, nosní hřbet rovný. Lícní kosti mírně zakulacené. Uši středně velké, vysoko nasazené, zašpičatělé, natočené dopředu a nahoru, stojící. Oči středně velké, mandlového tvaru. Hřbet rovný, široký, záď dlouhá, mírně spádovitá. Hrudník ne příliš široký, břicho mírně vtažené. Krk suchý, silný. Bedra krátká, postupně přecházející na zadek. Zadek je okrouhlý, plynule přechází ke kořeni ocasu. Ocas vysoko nasazený, bohatě osrstěný, dosahuje alespoň k hleznům i níže. V klidu nesen v mírném oblouku zavěšený dolů, při vzrušení se zvedá.

Srst středně dlouhá, tvrdá a hustá, s bohatým podsrstím, na uších a na hlavě kratší. Delší srst nežádoucí. Předpokládané zbarvení je jasné: pásově šedý, pásově rezavý, černé s pálením, vlčí-šedá, celo-černá s nádechem, černé.
Německý ovčák je známý svojí inteligencí, talentem k libovolnému výcviku, oddaností k chovateli, vytrvalostí i výjimečnou oblíbeností.
Temperamentní, přitom snadno ovladatelný pes, vyrovnaný a odvážný. Nenáročný a přizpůsobivý. Velmi oddaný svému pánovi i jeho rodině, snášenlivý k dětem i k domácím zvířatům.
Chovatel musí mít neustále na paměti, že Německý ovčák vyžaduje nejen pevnou ruku a dobrý výcvik, ale také neustálý dostatek pohybových, zátěžových aktivit. Bez práce a aktivity se tento pes stává zlým a nezvladatelným. Pro německé ovčáky je charakteristické onemocnění zvané jako "Skrytá dysplázie kyčelního kloubu", proto buďte velice obezřetní již při výběru štěněte, aby toto onemocnění od rodičů toto nepodědilo.

Akita Inu

Akity jsou nesmírně milí a příjemní společníci. Jejich příslovečná vlastnost je věrnost. Každý, kdo si akitu pořídí, v ní najde nejlepšího přítele, věrného partnera při vycházkách i lenošení.

Majitel musí být se psem této rasy ve velmi úzkém kontaktu, protože akity, které jsou nucené pobývat většinu dne samotné, trpí. Akita je na svou rodinu velmi fixovaná a chce být s ní, ať už je kdekoliv.

Akita asi během 7 měsíců rychle vyroste do své konečné výšky, což by mohlo vést k domněnce, že jeho vývoj je ukončen, ale klouby a kosti jsou ještě „nedospělé", proto je potřeba psa nepřetěžovat.

Barva srsti je červená, sezamová, žíhaná a bílá. Má rovný hřbet, silný hrudník a ocas výrazně zatočený nad hřbet. V průměru se dožívá věku 12 let.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tosa inu

(Martina, 3. 3. 2012 9:59)

Je hloupost napsat že tosa inu není rodinný pes!Přečtěte si raději více literatury než dáte lživou informaci na internet.Je to plemeno velmi společenské chránící celou rodinu nehodící se do boudy nejradši je po celý den se svou rodinou.

pes

(kozlik, 9. 11. 2008 8:41)

jak se jmenuje pes co ma srst na hrbete opacne

Re: pes

(Katty, 14. 7. 2011 19:42)

Jmenuje se Rhodéský ridgeback (rhodézký ridžbeg) a je to fakt krásný "pejsek" :)

Akita Inu

(Šárka, 19. 9. 2009 18:31)

Ahoj,

chybí ti tu Akita Inu. Je to nádherný pes a velký.

oprava

(Ariéžský brak, 18. 6. 2009 18:50)

Ahoj, častěji se používá název ariéžský krátkosrstý ohař (aby bylo z názvu poznat, že jde o ohaře, a ne o braku, tj. honiče barváře). Fotky patří patrně jinému plemeni; vím, že když se na ně klikne, jsou uvedeny u plemene ariéžského ohaře, ale v textu je povolené zbarvení bílo-oranžové nebo bílo-hnědé, stříkané. Tyhle psíci na obrázku vypadají spíš jako auvergneský ohař a výmaran. Jinak skvělý.

německý ovčák

(německý ovčák, 1. 6. 2009 21:49)

chybí tu německý ovčák!!!

hmmm

(dada, 17. 9. 2008 17:40)

a co zlatý retrývr . jinak moc hezky

Tosa Inu

(Hmm, 8. 3. 2008 9:39)

Dovolím si vás opraviť, čo sa týka popisu plemena Tosa Inu. Nie je pravda, že je vhodný len pre skúsených kynológov, ale na druhej strane sa rozhodne nehodí pre nezodpovedných začiatočníkov. Možno je to u každého psa individualne, ale naše Tosy vychádzajú s našimi ostatnými domácimi miláčikmi ukážkovo, minule som pristihla naše malé mačiatko ako spí na chrbte našej Tosy...

můj dobrman

(dobrmanka, 20. 1. 2008 10:42)

že bych byla zkušený kinolog?asi jo:)

Moc vám děkujeme

(Lucka a Max, 14. 8. 2007 16:05)

Moc vám děkujeme za oprvu asi by jsme si ani nevšimli chyb co se nám tam vloudili.Děkujeme za upozornění jsme rádi :)

oprava

(lida + sorbon + sany, 13. 8. 2007 21:13)

nazdárek,
pár oprav k fotkám:
k argentinám se zatoulala bordeauská doga
faraon není faraon, ale vipet. faraon nemá takové velké bílé znaky.
u mastifů je fotka nějakého jiného molosse, protože mastifové se v modré barvě nevyskytují.
ale jinak super.