Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tady se něco dozvíte o malých plemenech psů, kdyby mě ty nějaké psí rasy chyběly,tak mě je můžete napsat do komentářů nebo do návštěvní knihy moc děkuji.Pac a pusu váš Maxík

Dandie dinmont teriér

Dandie dimont teriér byl vyšlechtěn v 17. stol. k lovu jezevců a vyder. Plemeno se stalo známé díky novele Waltera Scotta Guy Mannering, poprvé publikované v r. 1814. Po jejím hrdinovi bylo také pojmenováno. První klub plemene byl vytvořen r. 1876. Dlouhým, nízkým, "lasičím" tětem se Dandie donmont liší od většiny teriérů. Na charakteristické hlavě je hed¨vábná srst a velké, zvídavé a onteligentní oči. Hravé a učenlivé plemeno je rozhodné, vytrvalé, citlivé a důstojné. Je dobrým splolečníkem a hlídačem. Nezbytná je pravidelná péče o srst, která odolává vodě, je dvojitá s tvrdou vrchní vrstvou (pesíky) a měkkou vatovitou podstadvou.

Americký kokršpaněl

Popis: Nejmenší lovecký španěl, přesto silný a živý. Hlava se zaoblenou lebkou, výraznými nadočnicovými oblouky i stopem, širokým a hlubokým čenichem. Oči kulaté a plné. Uši zavěšené, dlouhé, jemné, nasazeny v rovině spodních víček nebo pod nimi. Krk delší, svalnatý, bez volné kůže. Tělo kompaktní, s krátkým a pevným, mírně se svažujícím hřbetem. Hluboký hrudník dosahující alespoň k loktům, okrouhlá a osvalená záď. Končetiny rovné, silné a svalnaté. Ocas nasazený a nesený v rovině hřbetu nebo o něco výše, kupírovaný. Srst středně dlouhá, jemná, hedvábná, může být mírně zvlněná, kratší na hlavě. Zbarvení: jakékoliv jednobarevné, vícebarevné (ze dvou nebo více ohraničených barev), grošované, s pálením.

Anglický buldok

Popis: Středně velký, podsaditý, široce stavěný pes. Hlava nápadně velká a masivní, s výrazně zkrácenou čenichovou partií, mohutnými čelistmi a převislými pysky. Malé uši ve tvaru růžového lístku. Objemné tělo, krátký široký hřbet, prostorný hrudník. Ocas nízko nasazený, kratší, silný a zužující se do špičky. Srst krátká, hustá, jemná, hladká. Barva jakákoli s černou maskou nebo bez ní s výjimkou černé.

Basenži Basenži - Autor:Martin Smrček                                                                                                         Popis: Velmi elegantní středně velký vysokonohý pes. Hlava plochá, při vztyčených uších se na obličeji tvoří vrásky. Oči tmavé, mandlového tvaru, jakoby zahleděné do dálky. Malé vzpřímené uši, nasazené vpředu na hlavě. Tělo harmonické, krátký a rovný hřbet, hluboký oválný hrudník. Ocas vysoko nasazený, jednou nebo dvakrát zatočený nad hřbetem. Srst lesklá, krátká a jemná. Zbarvení: černobílé, červenobílé, tříslové, trikolorní, černé.

Baset

Popis: Nízkonohý, ale velmi statný a mohutný pes dlouhého tělesného rámce. Hlava velká a klenutá, s výrazným týlním hrbolem a množstvím vrásek, které jí dodávají typický melancholický výraz. Převislé horní pysky. Uši nízko zavěšené, velmi dlouhé ( alespoň po špičku čenichu), sametové. Krk svalnatý, delší, s výrazným lalokem. Končetiny krátké, neohnuté, silné, hrudní s mírně vbočeným zápěstím, s masivními tlapami. Tělo dlouhé, hrudník ne přehnaně hluboký, hřbet široký a rovný. Ocas delší, u kořene silný, postupně se zužující, v pohybu šavlovitě nesený. Srst hladká, hustá, ale ne jemná. Zbarvení: většinou trojbarevné ( bílo - černo - tříslové) nebo dvojbarevné, připouští se však i všechny ostatní barvy vyskytující se u honičů                                                                                                               

Bígl

Původ: Pravděpodobně malý příbuzný foxhaunda, jehož předkové byli stejně jako on v celých smečkách používáni k parforsním lovům. Hranice mezi jednotlivými velikostními rázy nebyly ovšem v minulosti tak výrazné jako dnes a prakticky splývaly. Bíglové podobní dnešním byli v Anglii chováni už před více než 150 lety, roku 1890 byl založen první chovatelský klub.Popis: Malý kompaktní pes působící dojmem síly. Hlava přiměřeně velká a silná, bez vrásek a s dobře vyznačeným stopem. Oči tmavě až oříškově hnědé, větší, daleko od sebe položené, s milým výrazem. Krk delší, klenutý, s volnou kůží na hrdle. Tělo s krátkým rovným hřbetem a hrudníkem sahajícím po lokty. Končetiny rovné, svalnaté, s pevnými, uzavřenými tlapkami. Ocas silný, středně dlouhý, vysoko nasazený a při vzrušení nesený vzhůru. Srst krátká, hustá.

Malý hladkosrstý pinč

Původ: Vyšel ze stejných předků jako pinč, tedy ze středně velkých psů užívaných především k chytání krys a k hlídání. K rozlišování jednotlivých forem podle velikosti a kvality srsti začalo docházet až od druhé poloviny 17. století. K oficiálnímu oddělení malPopis: Malý pes, který však jinak svým vzhledem odpovídá střednímu pinčovi. Svalnatý, čtvercového formátu a elegantního držení těla. Hlava protáhlá a relativně silná, s vysoko nasazenýma, dopředu klopenýma ušima ve tvaru písmene V. Ocas vysoko nasazený a krácený asi na tři články. Srst krátká, lesklá a hustá.

Mops

Popis: Malý, ale velmi masivní kvadratický pes s výrazně zkrácenou čenichovou partií. Hlava i lebka kulatá, jablkovitého tvaru, s krátkým, tupým čenichem a jasně vyznačenými vráskami. Malý předkus. Oči tmavé, velké, kulaté a lesklé. Uši malé, tenké, sametově měkké, buď ohnuté do strany (ve tvaru růžového lístku), nebo klopené (knoflíkové), jimž se dává přednost. Krk silný, lehce klenutý, s lalokem, dostatečně dlouhý, aby umožňoval hrdé nesení hlavy. Končetiny velmi silné, rovné, dobře osvalené. Tělo krátké a kompaktní, se širokou hrudí a rovnou zádí. Ocas vysoko nasazený, zatočený co nejtěsněji přes hřbet. Srst jemná, hladká, měkká a lesklá. Zbarvení: béžové s černou maskou a úhořím pruhem nebo čistě černé

pinč

Popis: Středně velký hladkosrstý pes kvadratické tělesné stavby, působící elegantním dojmem. Hlava dlouhá, s vysoko nasazenýma překlopenýma ušima ve tvaru písmene V. Hřbet krátký, jeho délka odpovídá kohoutkové výšce. Ocas vysoko nasazený, zkracuje se asi na tři články. Srst krátká, přiléhavá, hustá a lesklá. Zbarvení: jednobarevné hnědočervené v různých odstínech nebo černé s pálením

Silky teriér

Popis: Malý kompaktní nízký pes obdélníkového tělesného rámce. Hlava středně dlouhá, silná, přes obličej spadá dlouhá srst, která však nezakrývá oči. Uši malé, vztyčené, vysoko nasazené, ve tvaru písmene V, porostlé krátkou srstí. Krk mírně klenutý, středně dlouhý, ušlechtilý. Končetiny rovné, jemných kostí. Tělo spíše delší, s rovnou horní linií těla až po záď. Ocas vysoko nasazený, nesený vzhůru, zkracuje se na třetinu. Srst dlouhá, lesklá, jemná jako hedvábí, dosahující k zápěstím a k hleznům. zbarvení: Modro nebo šedomodrotříslové, ne černotříslové. Tříslová barva je na čenichu, na uších, na lících, na spodní části končetin a kolem análního otvoru. Preferuje se stříbřitá chocholka, naopak černá maska je nežádoucí.

Ši - tzu

Popis: Malý, ale statný, bohatě osrstěný pes. Hlava široká a kulatá, s krátkým, širokým a kvadratickým čenichem, se srstí přepadávající přes oči, bohatým vousem a knírem. Srst na nosním hřbetě má mít tvar chryzantémy. Oči velké, tmavé, kulaté, uložené daleko od sebe. Uši velké, dlouhé, zavěšené, osrstěné tak bohatě, že opticky splývají se srstí na krku. Krk klenutý natolik, aby bylo dosaženo vznosného nesení hlavy. Končetiny krátké, rovné, svalnaté, se silnými kostmi. Tělo obdélníkového formátu, s širokým a hlubokým hrudníkem a rovným hřbetem. Ocas vysoko nasazený, vesele nesený přes hřbet, bohatě osrstěný. Srst dlouhá, hustá, nezkadeřená. Zbarvení: jakékoliv. Žádoucí je u vícebarevných psů bílá lysina na hlavě a bílá špička ocasu.

Kavalír King Charles španěl

Popis: Menší, harmonicky stavěný pes s delší srstí. Hlava mezi ušima téměř plochá, s mělkým stopem a čenichem dlouhým asi 3,8 cm. Oči velké, tmavé, kulaté, nevystupující. Uši dlouhé, vysoko nasazené, pokryté dlouhou srstí. Krk středně dlouhý, lehce klenutý. Tělo krátce vázané, s rovným hřbetem a středně hlubokým, prostorným hrudníkem. Končetiny rovné, pevné, se středně silnými kostmi, zezadu bohatě osrstěné. Ocas dobře nasazený, délkou odpovídající délce těla, vesele nesený, nikdy přetočený přes záď. Srst dlouhá, hedvábná, nezkadeřená, nejvýše jemně zvlněná. Zbarvení: černo-tříslové (black and tan), červené (ruby), bílo-kaštanové (blenheim) a trojbarevné (trikolor).

King Charles španěl

Popis: Malý jemný psík s delší srstí. Hlava poměrně velká, s klenutou lebkou, velmi krátkou čenichovou partií a výrazným stopem. Oči velké a tmavé, uložené daleko od sebe. Uši nízko nasazené, zavěšené, přiléhající k lícím, velmi dlouhé a bohatě osrstěné. Krk středně dlouhý, klenutý, s hrdě nesenou hlavou. Končetiny kratší a rovné, s kulatými kočičími tlapkami. Tělo s širokým a hlubokým hrudníkem, krátkým a rovným hřbetem. Ocas nikdy není nesený nad hřbetní linii, bohatě osrstěný. Srst dlouhá, hedvábná, rovná, případně lehce zvlněná. Zbarvení: černo-tříslové (black and tan), červené (ruby), bílo-kaštanové (blenheim) a trojbarvené (trikolor).

Lhasa apso

Popis: Malý, robustní, bohatě osrstěný pes. Hlava s užší lebkou, rovným čelem a vyznačeným stopem, čenich tvoří třetinu její celkové délky. Celou hlavu pokrývá bohatá srst, spadající přes oči a tvořící vous a knír. Oči tmavé, středně velké, směřující dopředu. Uši převislé, bohatě osrstěné. Krk silný a dobře klenutý. Končetiny rovné, dobře osvalené, bohatě osrstěné. Tělo kompaktní, s dlouhým hrudním košem a hřbetem delší, než je kohoutková výška. Ocas vysoko nasazený, nesený přes záda, na konci může být zalomený, vždy bohatě osrstěný. Srst dlouhá, pevná, ne vlnitá nebo hedvábná. Zbarvení: zlaté, pískové, medové, šedé, černé, bílé, hnědé i dvoubarevné.

Lvíček

Popis: Malý živý psík, díky střihu připomínající lva. Hlava krátká, s poměrně širokou lebkou. Oči velké, kulaté, inteligentního výrazu, nesmí být malé, mandlové ani vypouklé. Uši zavěšené, dlouhé, dobře osrstěné. Tělo krátké, dobrých proporcí, harmonické a pevné. Končetiny rovné a úzké, s malými kulatými tlapkami. Ocas středně dlouhý, ostříhaný nakrátko, jen na konci se ponechává střapec. Srst poměrně dlouhá, zvlněná, ne však kadeřavá nebo příliš hladká. Zbarvení: všechny barvy včetně skvrnitých, přednost se však dává bílé, černé a citrónově žluté.

Mexický naháč

Popis: Malý nebo středně velký, harmonicky stavěný pes bez srsti. Lebka poměrně široká, s delším čenichem. Běžné je chybění premolárů, někdy i několika řezáků. Chudozubost u naháčů geneticky souvisí se ztrátou srsti, a proto není na výstavách penalizována. Oči středně velké, mandlového tvaru. Uši velké (až 10 cm) a výrazné. Tělo mírně obdélníkového formátu. Hřbet rovný, hrudník sahající až k loktům, břicho vtažené. Ocas dlouhý, jemný, dosahující k hleznům. Kůže hladká, měkká, jemná a na dotek teplá (kolem 40 stupňů Celsia). Jemná srst se v nepatrném množství může vyskytovat jen na temeni a v týle, případně i na tlapkách a na konci ocasu. Úplné absenci srsti se však dává přednost. Zbarvení: břidlicové, černé, tmavě rudošedé, játrové, bronzové, pokud možno celistvé.

Šiperka

Popis: Malý živý psík. Hlava se podobá lišce, zašpičatělý, ne příliš dlouhý čenich s nevýrazným stopem. Oči tmavohnědé, oválné, živého, pronikavého pohledu. Uši malé, trojúhelníkové, vztyčené, při pozornosti velmi blízko sebe. Krk silný, držený zpříma. Hřbet rovný, bedra široká, rovná. Končetiny zcela rovné, jemných kostí. Ocas chybí. Srst hustá a tvrdá. Kratší srst je v obličeji, na uších a zepředu na končetinách. Nejdelší je kolem krku, kde vytváří hřívu, a na stehnech (kalhotky). Zbarvení: čistě černé bez jakékoliv příměsi.

Bostonský terier

Popis: Malý kompaktní hladkosrstý pes s krátkým nosem. Hlava ve správném poměru k velikosti psa, s kvadratickou, nahoře plochou mozkovnou a krátkým, širokým a hlubokým čenichem, jehož délka nesmí přesáhnout třetinu délky lebky. Oči velké, kulaté, tmavé, daleko od sebe, bystrého výrazu. Uši vztyčené, "netopýří". Krk dostatečně dlouhý, lehce zahnutý. Tělo působí kompaktně, krátké, dobře stavěné, s hlubokým a dostatečně širokým hrudníkem a jen lehce vtaženým břichem. Končetiny rovné a poměrně silné, stehna mohutně osvalená. Tlapky malé a kulaté. Ocas nízko nasazený, krátký, rovný nebo zakroucený. Srst krátká, hladká, lesklá, jemná. Zbarvení: Žíhané s bílými odznaky, které musí být rovnoměrně rozděleny. Ideální je bílý čenich, bílá lysinka na hlavě, na krku a na hrudi, na hrudních končetinách a na spodku pánevních končetin.

Německý křepelák

Popis: Středně velký pes, mezi španěly však je největší. Hlava suchá, čenichová a lebeční partie přibližně stejně dlouhé, temeno ploché, malý stop, žádoucí je mírný klabonos (tj. nosní hřbet obloukovitě prohnutý vzhůru). Oči středně velké, výrazné, mandlového tvaru, šikmé, pokud možno tmavě hnědé. Uši vysoko a zeširoka nasazené, zavěšené, nepříliš dlouhé. Krk silný, ušlechtilý, středně dlouhý, bez laloku. Tělo obdélníkového formátu, hřbet přesto krátký, rovný, široká a osvalená záď. Hrudník oválný, dlouhý, dosahující k loktům. Končetiny rovné, silné, rovnoběžné. Ocas vysoko nasazený, rovně nesený, nikdy se nezvedá nad hřbetní linii, krátí se o třetinu až polovinu délky. Srst nepříliš dlouhá, hrubší, silná, lehce zvlněná nebo hladká, na krku, uších a zádi často kudrnatá. Zbarvení: tmavě hnědé, červené, též strakaté hnědo -, červeno- nebo oranžovo-bílé.

Clumber španěl

Popis: Středně velký, ale mimořádně mohutný, silný pes. Hlava masivní, hranatá, středně dlouhá, s výrazným stopem a těžkým čenichem. Oči jasné, tmavě jantarové, poněkud zapadlé, s částečně viditelnou sliznicí. Uši velké, tvaru vinného listu, kryté rovnou jemnou srstí, krk silný a přiměřeně dlouhý. Tělo dlouhé, těžké, nízké, s hlubokým hrudníkem a rovným, širokým hřbetem. Končetiny silné, dobře osvalené, s velkými kulatými tlapami. Ocas nízko nasazený, nesený v rovině hřbetu. Srst hustá, hedvábná, rovná a přiléhající. Zbarvení: preferuje se bílá se žlutým odstínem nebo znaky, přípustná je i pomerančová.

Coton de Tuléar

Popis: Malý pejsek s delší srstí, podobající se bavlně. Hlava krátká, trojúhelníkového tvaru, mozkovna delší než čenich, mírně klenutá, nosní hřbet rovný. Oči kulaté, tmavé, živé. Uši zavěšené, vysoko nasazené, trojúhelníkové. Krk klenutý, svalnatý. Tělo s lehce klenutým, osvaleným hřbetem a mírně vtaženým břichem. Končetiny rovné, dobře osvalené, s malými kulatými tlapkami. Ocas nízko nasazený, postupně se zužující, v klidu dosahuje až k hleznům. Srst: jemná, dlouhá asi 8 cm, mírně zvlněná, strukturou se podobající květům bavlny. Zbarvení: bílé, případně se žlutými či tmavými skvrnami.

Brabantík

Popis: Malý živý pes kvadratické tělesné stavby. Hlava široká, kulatá, s klenutým čelem, co nejkratším nosem a vystupující bradou. Oči nápadně velké, černé, kulaté, dosti daleko od sebe. Uši dříve kupírované, dnes menší, klopené. Tělo čtvercové, hrudník poměrně široký a hluboký. Končetiny středně dlouhé, rovné a rovnoběžné. Ocas výše nesený, krácený na dvě třetiny původní délky. Srst a zbarvení: krátká, v červené nebo černotříslové barvě, případně s černou maskou.

Čau - čau

Popis: Středně velký, kompaktní pes lvího vzhledu. Hlava plochá, široká, bez výrazného stopu. Modrý jazyk! Uši malé, silné, mírně nakloněné dopředu. Menší oči mandlového tvaru. Krk silný, hrudník široký hluboký a široký. Krátký, rovný a silný hřbet. Končetiny rovné a svalnaté, hlezna jen velmi málo zaúhlená. Typický chůdovitý pohyb. Ocas vysoko nasazený, nesený přes hřbet. Srst je u dlouhosrsté variety velmi bohatá a hustá, kolem krku tvoří hřívu, bohatá je i na stehnech. Krátkosrstá varianta se vyznačuje bohatou, hustou, na omak "plyšovou" srstí. Zbarvení: Červené, černé, modré nebo skořicové, krémové nebo bílé. Může být stínované, ale nikoli skvrnité.

Jezevčík drsnosrstý

Popis: Menší nízkonohý pes s dlouhým hřbetem. Hlava protáhlá, bez stopu se zužující směrem k nosu. Čenich dlouhý a úzký. Oči středně velké, oválné, uložené po stranách hlavy. Uši vysoko, ale ne příliš vepředu nasazené, přiměřeně velké, předním okrajem přiléhající k lícím. Končetiny krátké, svalnaté a silné, hrudní mírně vbočené, pánevní rovné. Tělo s dlouhým rovným hřbetem, výrazným kohoutkem, oválným hrudníkem a mírně vtaženým břichem. Ocas poměrně silný, 18 - 20 cm dlouhý, nesený na úrovni hřbetu, mírně zakřivený.

Jezevčík dlouhosrstý

Popis: Menší nízkonohý pes s dlouhým hřbetem. Hlava protáhlá, bez stopu se zužující směrem k nosu. Čenich dlouhý a úzký. Oči středně velké, oválné, uložené po stranách hlavy. Uši vysoko, ale ne příliš vepředu nasazené, přiměřeně velké, předním okrajem přiléhající k lícím. Končetiny krátké, svalnaté a silné, hrudní mírně vbočené, pánevní rovné. Tělo s dlouhým rovným hřbetem, výrazným kohoutkem, oválným hrudníkem a mírně vtaženým břichem. Ocas poměrně silný, 18 - 20 cm dlouhý, nesený na úrovni hřbetu, mírně zakřivený

Jezevčík hladkosrstý

Popis: Menší nízkonohý pes s dlouhým hřbetem. Hlava protáhlá, bez stopu se zužující směrem k nosu. Čenich dlouhý a úzký. Oči středně velké, oválné, uložené po stranách hlavy. Uši vysoko, ale ne příliš vepředu nasazené, přiměřeně velké, předním okrajem přiléhající k lícím. Končetiny krátké, svalnaté a silné, hrudní mírně vbočené, pánevní rovné. Tělo s dlouhým rovným hřbetem, výrazným kohoutkem, oválným hrudníkem a mírně vtaženým břichem. Ocas poměrně silný, 18 - 20 cm dlouhý, nesený na úrovni hřbetu, mírně zakřivený

Jorkšírský teriér

Popis: Velmi malý pes s dlouhou jemnou srstí. Hlava spíše malá a plochá. Oči středně velké, tmavé, nevypoulené, dívají se přímo vpřed. Uši malé, vztyčené, ve tvaru písmene V, porostlé krátkou tmavou srstí. Končetiny rovné, porostlé zlatou srstí. Tělo kompaktní, s přiměřeně klenutými žebry a rovným hřbetem. Pohyb volný, vydatný. Srst přiměřeně dlouhá, zcela rovná, jemná, lesklá. Zbarvení: od vrcholu hlavy až ke kořeni ocasu tmavě ocelově modrá. Hlava, hruď a končetiny tříslové barvy.

Pumi

Popis: Pes menší střední velikosti, čtvercového formátu, působící dlouhonohým dojmem. Hlava je úměrná tělu, s protáhlým čenichem. Nápadné vysoko nasazené dlouhé vzpřímené uši, na konci překlopené a porostlé srstí. Ocas vysoko nasazený a stočený nad hřbetem, přípustný je však i ocas zakrnělý. Srst je středně dlouhá, zvlněná, nesmí být zplstnatělá. Zbarvení: různé odstíny šedé a černé, červenohnědé.

Puli

Popis: Středně velký pes obdélníkového formátu s provazovitou srstí zvláštní, která by měla dosahovat až k zemi. Na rozdíl od většiny ostatních dlouhosrstých plemen se požaduje srst zplstnatělá, ovšem v navzájem oddělených šňůrách. Hlava poměrně malá, ukrývající se v chlupech, stejně jako uši a oči. Ocas zatočený nad hřbetem a rovněž bohatě osrstěný. Zbarvení: černé (příp. s rezavohnědým nádechem), všechny odstíny šedé a bílé.

Samojed

Popis: Velmi atraktivní, silný, ale přitom půvabný pes střední velikosti. Hlava silná, klínovitého tvaru. Typickým znakem jsou zvednuté ústní koutky, což působí dojmem, že se samojed "směje". Tmavé oči mandlového tvaru, malé, vzpřímené trojúhelníkové uši. Tělo mírně obdélníkového tvaru s hlubokým hrudníkem. Ocas při vzrušení stočený nad hřbetem, v klidu může být svěšený. Srst mimořádně bohatá a lesklá, s krátkou, měkkou podsadou a delší drsnou krycí srstí. Zbarvení: Nejčastěji bílé, povoleno též smetanové nebo bílokrémové.

Skajteriér

Popis: Takřka středně velký, dlouhý nízkonohý teriér. Hlava dlouhá a silná. Oči středně velké, hnědé. Uši většinou nápadně vztyčené (mohou být též zavěšené), dobře osrstěné. Krk dlouhý, mírně klenutý. Končetiny krátké, svalnaté. Trup dlouhý, nízko u země, s dlouhým a hlubokým hrudníkem. Pohyb volný, vydatný a plynulý. Ocas bohatě osrstěný, ne nad linií hřbetu. Srst dlouhá, hladká a tvrdá, ploše přiléhající k tělu, na hlavě měkčí, přes obličej a oči tvoří závoj, splývá s bočním osrstěním. Zbarvení: černé, světle či tmavě šedé, plavé, krémové, vždy s černým stínováním na uších a v obličeji.

Toy špic pomerančový

Popis: Pes různé velikosti s nápadně krásnou a bohatou srstí. Hlava středně velká, klínovitého, "liščího" tvaru. Malé, špičaté, vysoko nasazené uši, oči středně velké, mírně zešikmené. Tělo co možná nejkratší, čtvercové, s širokou zádí a klenutým hrudníkem. Končetiny středně dlouhé, rovné, s malými tlapkami. Ocas vysoko nasazený, nesený zatočený přes hřbet. Srst dlouhá, rovná, odstávající krycí srst, krátká a měkká podsada. Celé tělo kromě hlavy, uší, přední strany končetin a tlap je pokryto dlouhou a bohatou srstí. Kolem krku bohatý límec. Srst na ocase je rovněž nápadně dlouhá. Zbarvení: vlčí špic má barvu vlkošedou, velký špic může být černý, hnědý nebo bílý, střední, malý i trpasličí špic může být černý, hnědý, bílý, oranžový, šedý, jinobarevný.

Velškorgi

Popis: Menší nízkonohý pes bez ocasu. Hlava se vzpřímenýma ušima a špičatým čenichem připomíná lišku. Tělo dlouhé, s rovným hřbetem a klenutým hrudníkem. Končetiny krátké, avšak dobře pohyblivé, silné a svalnaté. Přednost se dává vrozeně krátkému ocasu. Srst krátká nebo středně dlouhá. Zbarvení: Hnědé, pískové, plavé, černé s pálením, s bílými znaky nebo bez nich.

Švýcarský nízkonohý honič bernský drsnosrstý

Popis: Stejný typ honiče jako švýcarský honič, od něhož se odlišuje jen menší velikostí a výrazně obdélníkovým tělesným rámcem. Také existující 4 barevné variety se shodují se švýcarským honičem. Zvláštností je jen existence drsnosrsté variety u bernského nízkonohého honiče.

Jagdteriér

Popis: Malý svalnatý drsnosrstý teriér. Hlava s dlouhým, úzkým, ale silným čenichem s mohutnou spodní čelistí. Oči tmavé, malé, oválné, hluboko uložené. Uši ve tvaru písmene V, vysoko nasazené. Krk silný, nepříliš dlouhý. Tělo s hlubokým hrudníkem, rovným, silným, spíše delším hřbetem a mohutně osvalenou zádí. Končetiny rovné, dobře osvalené, silných kostí. Ocas se kupíruje o třetinu, nesený většinou vodorovně. Srst hustá, tvrdá, drsná. Zbarvení: většinou černo-tříslové (black and tan), ale také tmavohnědé s hnědo-černo-žlutými znaky nebo černo-šedě melírovaná se znaky.

Šarpej

Popis: Středně velký pes kvadratické tělesné stavby, kompaktní a silný. Hlava v poměru k tělu velká, čenich široký a tupý, připomínající tlamu hrocha. Jazyk modrý. Malé, hluboko uložené oči mandlového tvaru dávají psu typický vážný výraz. Malé uši trojúhelníkového tvaru směřují dopředu. Ocas vysoko nasazený, zatočený přes hřbet, položený na boku. Srst velmi krátká, nezvykle tvrdá, "kartáčovitá". Kůže na těle tvoří výrazné vrásky a záhyby, které jsou výraznější u štěňat. Zbarvení: černé, červené, světle hnědé, krémové.

 Slovenský kopov 

Popis: Menší střední honič, trochu se podobající dobrmanovi. Hlava úměrná k tělu, mozkovna a čenichová partie přibližně stejně dlouhé. Oči tmavé, hluboko uložené, mandlového tvaru. Uši zavěšené nad rovinou očí, středně dlouhé, na koncích zaoblené. Krk kratší, svalnatý, bez volné kůže. Tělo se středně hlubokým a dlouhým hrudníkem, rovným, středně dlouhým hřbetem, kratšími svalnatými bedry, kratší zádí a mírně vtaženým břichem. Končetiny přiměřeně dlouhé a svalnaté. Ocas nasazený pod rovinou hřbetu, dosahující k patnímu kloubu, v klidu svěšený, při vzrušení šavlovitě vztyčený vzhůru. Srst dlouhá 2 - 5 cm, přiměřeně hrubá, přiléhavá, hustá. Zbarvení: černé s pálením.

Havanský psík

Popis: Malý psík s dlouhou srstí. Hlava plochá a široká, s úzkým plochým čenichem. Oči větší, tmavé, mandlového tvaru. Uši zavěšené, zašpičatělé, široko nasazené, dodávají hlavě hranatý tvar. Tělo obdélníkové, se zakulaceným hrudníkem a vtaženými slabinami. Končetiny rovné, suché, s podlouhlými tlapkami. Ocas vysoko nesený, ve tvaru biskupské hole, s dlouhou srstí. Srst přiléhající, hebká a dlouhá, na koncích mírně zvlněná. Zbarvení: tmavě béžové, žluto-hnědé, šedé nebo bílé s velkými znaky ve výše jmenovaných barvách, výjimečně též bílé.

Tibetský španěl

Popis: Malý pes se středně dlouhou srstí. Hlava v poměru k tělu malá, hrdě nesená, lebka středně široká a dlouhá, mírně klenutá, se středně dlouhým, tupým čenichem. Oči výrazné, tmavě hnědé, oválné, zářící, daleko od sebe, ale směřující přímo dopředu. Uši středně velké, zavěšené, poměrně vysoko nasazené, ne zcela přiléhající. Krk kratší, silný, s hřívou. Končetiny - hrudní poněkud zahnuté, pánevní rovné, silné, tlapky zaječí. Tělo obdélníkového formátu, s dobře klenutými žebry a rovným pevným hřbetem. Ocas vysoko nasazený, při pohybu vesele stočený nad hřbetem, bohatě osrstěný. Srst hedvábná, středně dlouhá, poměrně hladce přiléhající, v obličejové partii a na přední straně končetin krátká. Zbarvení: jakékoliv.

Český strakatý pes

Popis: Středně velký trojbarevný pes obdélníkového tělesného rámce. Hlava klínovitá, s mírným stopem, oči mandlového tvaru, hnědé. Uši ve tvaru písmene V, menší, přiléhající k lícím. Krk nepříliš dlouhý, šikmý, bez laloku. Tělo válcovité, s přiměřeně hlubokým hrudníkem a mírně vtaženým břichem. Končetiny rovnoběžné, silných kostí, přiměřeně osvalené. Pohyb vydatný a vytrvalý. Ocas středně dlouhý, šavlovitý, může být nesen nad úrovní hřbetu. Srst buď krátká, přilehlá, nebo dlouhá, vlnitá, vždy s podsadou. Zbarvení: černo-žluto-bílé s černým nosem a tmavýma očima nebo hnědo-žluto-bílé s hnědým nosem a očima světlejší barvy. Ideální poměr bílých a barevných ploch je 1 : 1. Bílé plochy musí být vždy tečkovány.

Alpský jezevčíkovitý brakýř

Popis: Menší až středně velký robustní nízkonohý honič. Hlava lehká, bez vrásek v obličeji. Oči tmavohnědé, přátelského výrazu. Uši vysoko nasazené, zavěšené, ploše přiléhající. Krk dlouhý, mohutný, svalnatý. Hrudník dlouhý, dosahující až pod lokty, ale ne příliš široký. Tělo s krátkým rovným hřbetem a středně spáditou zádí. Končetiny - hrudní kostnaté, s vybočenými lokty a poněkud zakřiveným předloktím. Pánevní s širokými a plnými stehny. Ocas vysoko nesený, na konci kartáčovitě osrstěný. Srst velmi hustá a tvrdá, přiměřeně dlouhá. Zbarvení: většinou červenohnědé.

Sealyham teriér

Popis: Menší nízkonohý teriér obdélníkového tělesného rámce. Hlava delší, široká. Oči středně velké, tmavé, okrouhlé. Uši středně velké, zavěšené, přiléhající k lícím, zaoblené. Krk silný, svalnatý. Tělo se středně dlouhým rovným hřbetem a klenutým hrudníkem. Končetiny krátké, ale silné a mohutné. Ocas nasazený v rovině hřbetu, nesený vzhůru. Srst dlouhá, tvrdá, drátovitá. Zbarvení: čistě bílé nebo bílé se žlutými, hnědými, modrými nebo jezevčími odznaky na hlavě a uších.

Český teriér

Popis: Malý nízkonohý teriér úpravného zevnějšku. Hlava delší, s výrazným vousem a obočím a vysoko nasazenýma, klopenýma ušima trojúhelníkového tvaru. Krk středně dlouhý, poměrně silný, s volnější kůží, ale bez laloku. Končetiny kratší, rovné a svalnaté, se silnými kostmi. Hřbet rovný, v bederní partii mírně vyklenutý. Ocas dlouhý 18 - 20 cm, ne příliš vysoko nasazený, v klidu nesený dolů, v afektu i nad úrovní hřbetu. Srst hustá, s hedvábným leskem. Zbarvení: šedomodré nebo kávově hnědé, připouští se šedé, žluté a bílé znaky, přičemž základní barva musí vždy převládat.

Bearded colie

Popis: Neobyčejně aktivní a pohyblivý pes střední velikosti, obdélníkového formátu. Celé tělo včetně obličejové partie a ocasu pokrývá záplava bohaté dlouhé srsti. Středně velké, zavěšené a rovněž dlouhou srstí porostlé uši. Ocas nízko nasazený, v klidu a při chůzi svěšený, při rychlejším pohybu se může poněkud zvednout, ne však nad linii hřbetu. Dvojitou srst tvoří vlněná hustá podsada a hladká, silná a rovná krycí srst s typickým vousem na čenichu (odtud název : "bearded" = "vousatý"). Zbarvení: Šedé, červené, černé, modré, hnědé, pískové ve všech odstínech, nejčastěji s bílými znaky, ale i bez nich.

Sheltie

Název plemene: Šeltie
Originální název plemene: Shetland Sheepdog
Země původu: Velká Británie
Celkový dojem: malý, dlouhosrstý pracovní pes velké krásy, bez známek těžkopádnosti a hrubosti. Obrys těla symetrický, žádná část není disharmonická vzhledem k celku. Bohatá srst, bohatý límec a náprsenka a krásně utvářená hlava s líbezným výrazem se spojují v ideální obraz.Chůze, pohyb: pružný, plynulý a půvabný, vycházející z pánevních končetin, pokrývající maximální množství prostoru s minimální námahou. Mimochod, kličkování, kymácení nebo toporný, chůdovitý a akcentovaný pohyb je vysoce nežádoucí.Ocas: nízko nasazen. Ocasní obratle se ke špičce zužují a dosahují k hlezennímu kloubu, ocas je bohatě osrstěný, lehce nahoru prohnutý. Při vzrušení může být nesen výše, ale nikdy nad úroveň hřbetu. Nikdy nesmí být zalomený.Hlava a lebka: ušlechtilá hlava, při pohledu shora i z profilu tvoří dlouhý tupý klín, zužující se plynule od uší k nosu. Šířka lebky je ve správném poměru k její délce a délce nosní partie. Celek musí být posuzován vzhledem k velikosti psa. Mozkovna plochá, přiměřené šířky mezi ušima, s nevýrazným týlním hrbolem. Líce ploché, plynule přecházející do dobře zakulaceného nosu. Mozkovna a nosní partie stejné délky, dělícím bodem je vnitřní koutek oka. Horní linie mozkovny souběžná s linií nosu, s nepříliš výrazným, ale zřetelně vyznačeným stopem. Čenich, pysky a okraje očních víček černé. Charakteristický výraz je dán vyvážeností a harmonií lebky a obličejové části, tvarem, barvou a uložením očí a správným nasazením a korektním nesením.

Pekingský palácový psík

Pekingský palácový psík (Pekinéz) má srst, jenž vyžaduje intenzivní péči. Je třeba ji denně vyčesávat a kartáčovat, a to obzvláště na břiše, mezi končetinami a na slabinách. Pravidelně kontrolujte a ošetřujte také oči a záhyby na tlamě, při špatné péči se v nich tvoří záněty. Chloupky mezi polštářky na tlapkách, stejně jako drápky, zastřihujte.
Pokud nemáte dostatek času na nutnou a náročnější péči o Pekinéze, zvolte raději jiného pejska. Pekingský palácový psík, pekinéz (Pekingese, Pekinese, Peking Palasthound)Pekingský palácový psík (Pekinéz) se téměř vždy chová neuvěřitelně klidně, sebevědomě a důstojně, často však odvážně až svéhlavě. Pekingský palácový psík je dobrým a oddaným přítelem, který svému pánovi neustále svoji hrdost a nezávislost připomíná.
ANGLICKÝ NÁZEV:
angl.: Pekingese; čes.: Pekingský palácový psík, Pekinéz
PŮVOD:
Pekingský palácový psík (Pekinéz) byl po mnoho tisíc let úzce spjat s buddhistickými kulturními obřady v čínských chrámech. Svým zevnějškem Pekingský palácový psík připomíná lva, a lev je posvátná bytost Budhy. Jejich chovem se v panovnických rodinách zabývali eunuchové, kteří v panovnických rodinách sloužili. Vývoz Pekingských psů zvyšoval vliv panovníka na slavnostních ceremoniích. Kromě členů panovnické rodiny nesměl Pekingského palácového psíka nikdo vlastnit. Za jeho krádež nebo pomluvu byli udělovány nejhorší tresty, takto provinivší se jedinci byli násilně podrobováni pozvolným pitkám a následně ubiti.

Japan Chin

Japan chin je plemenem malých, společenských psů, známých již ze středověku.
Podle dávných spisů se předpokládá, že jeho předkové byli v roce 732 vládcem Korey během Silské dynastie (377 – 935 nl.) jako dar dovezeni japonskému panovnickému dvoru. Zdá se, že během následujících 100 let se velké množství Chinů bylo dovezeno do Japonska. Historické prameny uvádějí, že poslové či velvyslanci poslali do Číny (během dynastie Tung, 618 – 910 nl.) a do Severní Korey (během dynastie Po H´ai, 698 - 926) poslali psy tohoto plemene rovnou zpátky do Číny. Během vlády Shobunate Tsunayoshi Tokugawa (1680 – 1709) bylo toto plemeno chováno jako palácový pes na hraní přímo na hrade Edo. V roce 1631 britský kapitán Searles přivezl Japan-china do Anglie a v roce 1853 starší kapitán, američan Perry, přivezl několik Japan-chinů do Spojených států. Dva z nich byli také darováni anglické královně Victorii. Od roku 1868 byl Japan-chin oblíbeným psíčkem dam z vyšších kruhů a zároveň se jako společenský pes stal velice rozšířeným.
Své pojmenování má, jak jinak, po Japonsku, Japan-chin byl totiž miláčkem císařů. Jeden císař ho vyhlásil posvátným zvířetem a nařídil, aby se mu občané klaněli. Japan chin se již od počátku rozšiřoval pouze jako čistokrevný. Nejmenší jedince dokonce drželi v klecích jako ptáky.
Japan-chin byl v Evropě velice oblíben, postupem času však začal ustupovat stále se rozšiřujícím Pekinézům. Do 1. světové války bylo Japan-chinů dostatečné množství, až v poslední době jich mnoho ubylo. Plemeno bylo fakticky blízké zániku, díky úsilí jeho milovníků se však Japan-chin opět objevil na výstavách a začal získávat vyznamenání.
POPIS:
Japan-chin je malý pes, se širokým obličejem, hojně pokrytý hustou srstí, s elegantní a vkusnou postavou. Poměr výšky v kohoutku je rovný délce jeho těla. Tělo fenek je však poněkud delší.
Japan-chin má širokou a kulatou lebku, s hlubokým a vroubkovaným stopem a vypouklým čelem. Nosní most je velmi krátký a široký, nos je ve stejné linii s očima. Nos je zbarvený černě nebo v temně tělové barvě, shodné s jeho známkami. Oči má velké a kulaté, posazené daleko od sebe, jsou černé a třpytivé. Uši jsou dlouhé a zavěšené, trojúhelníkového tvaru, pokryté slouhou srstí, usazené daleko od sebe. Krk je spíše kratší, držený vysoko. Záda jsou krátká a rovná. Hruď je mírně širší a hluboká, břicho dobře vypracované. Ocas je pokrytý krásnou, hustou a dlouhou srstí, je nošený elegantně přehozený přes záda. Předloktí jsou rovná a jemná, jejich zadní část je pernatě osrstěná. Tlapky má malé, pokryté žádanými chomáči chlupů. Chůze i pohyb jsou lehké a elegantní, jakoby pyšné.

Maltézáček

Popis: Malý pes s dlouhou bílou srstí. Hlava široká a zakulacená, bohatě osrstěná, s čenichem tvořícím třetinu celkové délky hlavy a výrazným stopem. Nosní hřbet rovný, s bohatým vousem. Oči tmavé, zakulacené, živého výrazu. Uši trojúhelníkové, vysoko nasazené, ploše přiléhající, porostlé dlouhou srstí. Krk dlouhý jako polovina kohoutkové výšky, nesený vzhůru. Tělo obdélníkového rámce, s rovným hřbetem a prostorným, k loktům dosahujícím hrudníkem. Končetiny rovné, spíše kratší. Ocas nasazený v linii zádě, zatočený přes hřbet, porostlý dlouhou srstí, dosahující až k hleznům. Srst dlouhá, sahající k zemi, lesklá a těžká, bez podsady. Zbarvení : čistě bílé.

Charakteristika: Nesmírně oddaný a mazlivý pes. Je spíše klidnější povahy, vnímavý a citlivý. Velmi inteligentní, tvárný a přizpůsobivý.

Zvláštní nároky: Velmi náročná je péče o srst, kterou je nezbytné denně opatrně pročesávat a kartáčovat. Maltézáček se hodí výhradně pro držení v bytě.

Užití: Odjakživa výhradně společenský pes, vhodný i do toho nejmenšího městského bytu.

Výskyt: Tradičně oblíbený, i když ne masově rozšířený.

Možná záměna: S ostatními bišonky (kadeřavý bišonek, boloňský psík, coton de Tuléar), od nichž se liší podstatně delší, hladkou srstí, která se nestříhá.

Pražský krysařík

Tento pejsek je čiperný, obratný a neúnavný. Rád se mazlí a je velmi zvědavý. Ke svému majiteli a členům rodiny se chová přátelsky, k ostatním je nedůvěřivý. Hodí se do města i na venkov a díky svým malým rozměrům může se svým pánem téměř kamkoliv. Je však třeba se připravit na to, že jako všichni pinčové má sklon k uštěkanosti.                                                                 Lidé si tuto psí rasu často pletou s trpasličím pinčem.Krysařík je velmi malý pes s hladkou kůží. Hlava je hruškovitého tvaru, uši trojuhelníkové, čenich a okraje pysků pigmentované, oči tmavé, mírně vystouplé, dosti vzdálené o sebe. Krysaříci těžko snášejí zimu, proto musí být ubytováni uvnitř. Pro svou velikost může být držen i ve velmi malém bytu. Ke spokojenosti mu stačí malý pelíšek se stříškou, kde se bude cítit bezpečně.                                                                                                    Krysařík je velmi čilý a hbitý psík, který vyžaduje pohyb. Velmi rychle a rád běhá a výborně plave.                                                                         Je vytrvalým sportovcem bleskových reakcí a značného temperamentu. Pražský krysařík se dožívá 14 let.

Maltézáček

PŮVOD: Střední Středomoří

Malý, s protaženým trupem, pokrytým velmi dlouhým, bílým vlasovým pokryvem. Velmi elegantní, nosí hlavu hrdě a ušlechtile.

Ocas: je nasazený v prodloužení zádě, u kořene silný, na konci tenký. Délka odpovídá cca 60% výšky v kohoutku. Vytváří jeden velký oblouk, jehož konec leží mezi kyčelními kostmi a dotýká se zádi. Tolerován je ocas zakřivený na jednu stranu trupu.

Srst:                                                                                                                      hustá, lesklá, zářivá, těžce splývající a hedvábné struktury, na celém těle dlouhá a zůstává v celé délce rovná, bez stop vlnění a kadeření. Na těle musí délka srsti překračovat výšku v kohoutku a splývat těžce k zemi jako dobře sedící přehoz, který přiléhá těsně k tělu, aniž se rozevírá nebo tvoří vlny a uzlíky. Vlny a uzlíky jsou přípustné jen na předních končetinách od loktů k tlapkám a na zadních končetinách od kolen k tlapkám. Podsada není. Na hlavě je srst velmi dlouhá, až se mísí s vousy a na lebce tak dlouhá, že se při splývání mísí se srstí na uších. Na ocase splývá vlas na jednu stranu trupu, to znamená na jeden bok a jedno stehno.
Zbarvení srsti: čistě bílé, přípustný je jen odstín bledé slonoviny. Stopy oranžové, které vyvolávají dojem špinavé srsti, jsou tolerovány, ale nežádoucí a představují nedokonalost.

Jack russel teriér
POPIS:
Plemeno loveckých psů, které je pro velké množství barevných variet, rozměrů a vzrůstů oficiálně neuznané. Standard byl potvrzen pouze Klubem milovníků tohoto plemene ve Velké Británii. Jeden ze známých Jack Russel teriérů byl v 80. letech se svým pánem, sirem Finnesem, jak na severním, tak na jižním pólu. Oči jsou malé, mandlového tvaru. Uši jsou polo-visící, překlopené dopředu, ve formě latinského písmene V, přilnuté k hlavě. Hruď není široká. Ocas je vysoko postavený. Tento pes je v chovatelství velice populární.
Charakteristika:Je to pes přívětivý, dobře přizpůsobivý k životu v domácích podmínkách, je miláčkem všech. Dobrý lovec, odvážný krysař, vhodný pro
hlídací službu.
Srst:Srst je rovná, hustá, přiléhavá s dobrou podsadou. Barva je bílá s černými nebo tmavě rezavými skvrnami.
Šeltie
 
Charakteristika:malý, dlouhosrstý pracovní pes velké krásy, bez známek těžkopádnosti a hrubosti. Obrys těla symetrický, žádná část není disharmonická vzhledem k celku. Bohatá srst, bohatý límec a náprsenka a krásně utvářená hlava s líbezným výrazem se spojují v ideální obraz.
Barva šeltií:
sobolí barvy: čisté barvy nebo se stínováním, od světle zlaté až po sytě mahagonovou. Barva stínování musí být velmi sytá. Vlčí a šedé zbarvení je nežádoucí.
tricolor: temně černá na trupu, přenostně se sytými tříslovými znaky.
blue-merle: jasná, stříbřitě modrá, s černým melírováním a mramorováním. Sytě pálené znaky mají přednost, ale jejich absence nesmí být penalizována. Velké černé plotny, břidlicový nebo rezavý nádech ve svrchní srsti i v podsadě jsou vysoce nežádoucí. Celkový dojem musí být modrý.
černo-bílá a černá s tříslovou jsou také uznávané barvy. Bílé znaky (mimo černé s tříslovou) mohou být: lysina, límec, náprsenka, končetiny a špička ocasu. Bílé znaky jsou preferovány (kromě černé s tříslovou), jejich nepřítomnost se ale nepenalizuje. Bílé skvrny jinde na těle jsou vysoce nežádoucí.
Chůze, pohyb:
pružný, plynulý a půvabný, vycházející z pánevních končetin, pokrývající maximální množství prostoru s minimální námahou. Mimochod, kličkování, kymácení nebo toporný, chůdovitý a akcentovaný pohyb je vysoce nežádoucí.
Těžké vady:
Zřetelně zvlněný nosní hřbet, výrazný předkus nebo podkus, čímž je znetvořen vzhled čenichu. Velikost psů přes 26 cm, nebo pod 19 cm, u fen přes 25 cm a pod 18 cm.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hledáte super obrázky pro výběr?

(JoJo, 6. 10. 2016 12:48)

Určitě koukněte na http://psiusmev.cz/media/plemena-malych-ps-foto já podle toho vybral:)

dopis

(Vanessa, 19. 5. 2011 13:10)

Ahojky jka pak se máš maxíku???Love máš moc hezký sttránky a fotečky ooouu moc krásný yeah!!yeah****♥

Benicek

(Benicek, 2. 12. 2009 16:02)

dobry den benicka uz mame doma a moc se mu dari a procpak se mi nekdy neozvete potrebovala bych s necim poradit dekuji!!!!

chyba

(chyba, 30. 10. 2009 17:23)

Bearded colie ne kolie

MÍŠA

(MÍŠA, 28. 10. 2009 11:16)

TAK VAM DEKUJI A NAPISU VAM JAK SE MU DARI NASCHLE!!!

Granule

(Majitelka stránek, 28. 10. 2009 9:33)

nn podmínkou to neni

MÍŠA

(MÍŠA, 28. 10. 2009 6:43)

dOBŘE ALE NENI TO PODMYNKOU???

Pejsek

(Majitelka blogu, 27. 10. 2009 21:48)

Jinak rasu pejska jste si vybrali velmi dobře:)

Granule

(Majitelak stránek, 27. 10. 2009 21:47)

Jaké granule dávat pejskovi se raději zeptejte majitelky:),ale také vyrábějí přesně granule pro vaši rasu pejska:)myslím že je to značka Royal Canin:)

psik

(Míša, 27. 10. 2009 17:43)

a jeste ja nevim jaky granule mu mam kupovat ale mamka taky nevi plotoze mi predtim meli krizeneho jezevcika ktery pred mesicem umrel a davali sme mu takovi granule ve tvaru kosticek a nevim jak se menovali a taky my se asi zeptame ty pani ale cela sem vedet vas nazor plotoze si ho vazim

míša

(míša, 27. 10. 2009 17:20)

libi se vam ten psik nebo ne???

TAJNY CTITEL

(TAJNY CTITEL, 27. 10. 2009 16:51)

mATE SUPER STRANKY!!!

fotka

(fotka, 27. 10. 2009 16:32)

že je sladkej????

foto

(majitelka, 27. 10. 2009 6:50)

email mam-prcek188@seznam.cz

míša

(míša, 27. 10. 2009 6:01)

jestli mate email tak vam poslu fotky

pejsek

(Majitelka , 26. 10. 2009 21:29)

pak dejte vědět jak se pejskovi daří

nejsme padli na hlavu

(Pejsek, 26. 10. 2009 16:31)

Ale v zime ho budem mit doma az do brezna

Pejsek

(majitelka, 23. 10. 2009 15:57)

Jen tak se ptám.nevím jestli by nebylo lepší mít pejska přes zimu uvnitř domu když je to štěňátko..

Míša

(Míša, 23. 10. 2009 7:13)

dneska odjizdim za babickou tak tu budu az v pondeli!!

míša

(misa, 23. 10. 2009 7:11)

Za 49 dní proc???